Zamknij
REKLAMA

Kuracje oczyszczające - kiedy zachować ostrożność?

12:10, 14.04.2021 | Liliann Kristinn Elmborg
Skomentuj

Kuracje oczyszczające wzmacniają system immunologiczny, przywracają sprawność funkcjonowania układu trawiennego, ułatwiają funkcjonowanie wątroby i nerek. Ponadto wpływają korzystnie na cerę, przyspieszają przemianę materii, poprawiają sylwetkę i dodają życiowej energii. Powinny być one tak dobrane, by nie szkodzić naturalnej florze jelitowej i właściwie każdy może, a nawet powinien, je od czasu do czasu przeprowadzać. Ale…

W pewnych warunkach należy powstrzymać się od ich stosowania na określony czas lub w ogóle ich zaniechać.

Z ponad dwudziestoletniej praktyki wiem, że ludzie zamierzający przeprowadzić zabiegi oczyszczające czasami nie powinni tego robić. Chciałabym tu wymienić powody, dla których przeprowadzenie kuracji oczyszczających może być w pewnych okresach niewskazane.

O czym każdy wiedzieć powinien

Nie należy stosować kuracji oczyszczających:

 1. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie wolno przyjmować więcej niż 1 litr płynu dziennie.
  Ponieważ w takim przypadku wypłukiwanie toksyn z organizmu jest niedostateczne i następuje nadmierne obciążenie systemu immunologicznego. Może się to objawiać podwyższoną temperaturą, złym samopoczuciem.
 2. W czasie ciąży i karmienia piersią. Zabiegi można rozpocząć najwcześniej 3 miesiące po porodzie, ponieważ każde zakłócenie równowagi organizmu w tym okresie nie jest wskazane. W przypadku matek karmiących można zacząć kuracje dopiero po 3 miesiącach od zakończenia karmienia. Z dwóch powodów. Po pierwsze ponieważ część wypłukiwanych z organizmu toksyn może dostać się do mleka matki, a po drugie okres po karmieniu jest czasem powrotu do naturalnej równowagi i nie jest wskazane obciążanie organizmu zabiegami oczyszczającymi.
 3. Jeśli przed rozpoczęciem kuracji pojawią się objawy przeziębienia lub grypy nie należy zaczynać kuracji. Zabiegi oczyszczające byłyby za dużym obciążeniem dla organizmu walczącego z chorobą.
 4. W połączeniu z innymi kuracjami ziołowymi lub homeopatycznymi. Między innymi dlatego, że substancje czynne ziół mogą się powtarzać tworząc nadmiar niekorzystny dla organizmu. Ponadto niektóre zioła nie komponują się ze sobą, zmniejszając wzajemnie swoją skuteczność. A także dlatego, by nie czyścić dwóch istotnych organów w tym samym czasie (np. nerek jednocześnie z wątrobą) i nie wprowadzać bałaganu w organizmie. Po każdej takiej kuracji trzeba zrobić minimum dwutygodniowa przerwę przed rozpoczęciem następnej.
 5. Żadnych zabiegów alternatywnych takich jak akupunktura, akupresura, masaże lecznicze, bioenergoterapia itp., nie wolno łączyć z ziołowymi kuracjami oczyszczającymi. Między takimi zabiegami musi być co najmniej 2 tygodnie przerwy. Zasada ta działa w obie strony.
 6. W połączeniu z głodówką nie przeprowadzać żadnej kuracji ziołowej, wcześniej niż 2 tygodnie po jej zakończeniu. Pozwoli to z jednej strony uniknąć wycieńczenia organizmu, a z drugiej nie będzie przeszkadzało w konsekwentnie przeprowadzanej głodówce.
 7. W czasie stosowania antybiotyków lub preparatów z kortyzonem, by kuracje oczyszczające nie kolidowały z procesem leczenia. Wskazane jest, aby nie rozpoczynać zabiegów oczyszczających wcześniej niż 2 tygodnie po ukończeniu przyjmowania wyżej wymienionych leków.
 8. Po przyjęciu jakiejkolwiek szczepionki (np. przeciw COVID-19, grypie, tężcowi itp.) nie wolno rozpoczynać żadnej kuracji oczyszczającej wcześniej niż po 4 tygodniach od daty szczepienia, by nie zakłócać odbudowy procesu immunologicznego.
 9. Po żadnym zabiegu chirurgicznym. Obojętne czy jest to zabieg na narządach wewnętrznych czy złożenie kości po złamaniu. Chodzi o to, by nie obciążać organizmu i nie przeszkadzać mu w rekonwalescencji. Kurację oczyszczającą można rozpocząć dopiero po 2 miesiącach od zabiegu.
 10. W trakcie chemioterapii. Wszelkie kuracje ziołowe należy zakończyć co najmniej na tydzień przed rozpoczęciem zabiegów. Żadnej kuracji oczyszczającej nie można rozpoczynać wcześniej niż 2 tygodnie po zakończeniu chemioterapii.
 11. Jeśli przyjmuje się leki cytostatyczne i immunosupresyjne czyli obniżające odporność organizmu (np. po przeszczepach). Jest to tak poważne zakłócenie równowagi organizmu, że nie da się ono pogodzić z żadnymi procesami oczyszczającymi.
 12. Jeżeli przeprowadza się zabiegi polegające na piciu wody z jakąkolwiek solą (np. kłodawską lub himalajską), wody z octem jabłkowym lub przyjmowaniu dużych dawek witaminy C (powyżej 1000 mg dziennie) nie wolno przeprowadzać żadnej kuracji oczyszczającej.

Wszystko w swoim czasie

Należy bezwzględnie przestrzegać czasu trwania kuracji i dawek dziennych podanych w schematach. Pomiędzy kuracjami należy zachować wskazane dwutygodniowe przerwy.

U niektórych osób, podczas przeprowadzania kuracji oczyszczających, mogą pojawić się lekkie objawy uboczne jak wyciek z nosa, stan podgorączkowy, uczucie osłabienia. Ma to związek z oczyszczaniem i nie powinno być powodem przerwania kuracji.

Fazy księżyca nie maja żadnego wpływu na termin rozpoczęcia czy skuteczność kuracji oczyszczających jak uważają niektórzy.

Nie jest bowiem prawdą, że pasożyty mnożą się lub stają bardziej agresywne tylko podczas pełni. Np. samica glisty ludzkiej składa codziennie do 200 000 jaj, a samica owsika do 12 000 jaj niezależnie od faz księżyca, pozycji słońca i znaków zodiaku. Dlatego nie zwlekajmy z oczyszczaniem organizmu w oczekiwaniu na pełnię.

Należy pamiętać, że żadna kuracja nie zastępuje leczenia zaordynowanego przez lekarza i nie może z nim kolidować.

Osoby z przewlekłymi chorobami, a zwłaszcza niewydolnością krążenia lub nerek oraz problemami z sercem powinny skonsultować się z lekarzem specjalistą przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji.

Po zakończeniu kuracji oczyszczenia jelit, kuracji na wątrobę oraz na oczyszczenie nerek nie należy przeprowadzać ewentualnych analiz krwi lub moczu wcześniej niż po 4-5 tygodniach. A to dlatego, że w ciągu tego czasu trwa dalsze samooczyszczanie się organizmu i wyniki analiz mogą być mylące.

Więcej informacji na ten temat jest w mojej książce pt. „Skuteczne kuracje oczyszczające”, którą można zamówić telefonicznie 518 414 369 lub na stronie internetowej www.medi-flowery.com, gdzie znajduje się również link do mojego wykładu na ten sam temat.

Kuracje oczyszczające - Liliann Kristinn Elmborg

 

(Artykuł sponorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

BeataBeata

0 0

Często bez opamiętania sięgamy po różne diety, suplementy i kuracje. Nie zdajemy sobie sprawy że możemy sobie zaszkodzić. Wszystko trzeba robić z głową. 08:45, 11.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%