Zamknij

Kultura / Kabarety

Festiwal Kabaretowy FERMENTY, Bielska Scena Kabaretowa, Bielska Scena Stand-upu

,
Przedostatni dzień Festiwalu FERMENTY miał nieco inny rytm niż pozostałe – bardziej zaangażowany, choć wciąż przepełniony humorem. W Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbył się wyjątkowy blok pod hasłem FERMENTY CHARYTATYWNIE, którego celem było nie tylko rozbawienie publiczności, ale też zebranie środków na rzecz projektu SamoDZIELNE Mamy – inicjatywy wspierającej samotne matki w trudnej sytuacji życiowej.
,
Boski Kaligula, Pomoże, Konkubenci, XD i kabaret z Konopi walczyli o głosy publiczności. Konkursowa sobota pełna emocji!
,
Zamiast czerwonych dywanów – żółte fraki. Jubileuszowa Gala FERMENTÓW pełna humoru i zaskoczeń.
,
Śmiech fermentuje najlepiej wieczorem – relacja z „Stand FERMENT Up” na jubileuszowym Festiwalu FERMENTY.
,
Fermenty mają swoją kronikę. Spotkanie z Małgorzatą Ireną Skórską w Książnicy Beskidzkiej.
,
Na Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej oficjalnie zainaugurowano XXV edycję Festiwalu FERMENTY. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18:00 otwarciem Biura Festiwalowego w Punkcie 11, po którym odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Fermenty w obiektywie Darka ‘Daro’ Dudziaka”.
,
Roman Żurek, lider i twórca tekstów kabaretu Neo-Nówka, zaprasza na wyjątkowy wieczór pełen humoru, dystansu do siebie i trafnych obserwacji. TAPIOKA, czyli „ŁAN RoMan SZOŁ”, to solowy program, w którym Żurek pokazuje, że potrafi bawić publiczność zarówno jako część zespołu, jak i w pojedynkę.
,
138. Bielska Scena Kabaretowa w Teatrze Polskim. Na scenie KANAŁ POLSKA i Katarzyna Kasia, Wojtek Fiedorczuk, Michał Kempa oraz Grzesiek Markowski.
,
Bohdan Smoleń urodził się 9 czerwca 1947 r. w Bielsku. Przez lata był związany z Poznaniem. Właśnie dlatego rocznicową fetę rozpoczną przedstawiciele władz Poznania i Bielska-Białej.
,
137 wieczór Bielskiej Sceny Kabaretowej był ostatnim przed wakacjami, spotkaniem z Piotrem Skuchą i jego gośćmi.
,
Kabaret Mumio w multimedialnym spektaklu Kinoteatru Mumio „Welcome Home Boys” podczas 137 wieczoru Bielskiej Sceny Kabaretowej.
,
Kurcząca się liczba młodych, nowych kabaretów ma wpływ także na ten organizowany pod koniec maja w Poznaniu festiwal. Podobnie, jak na innych tego typu wydarzeniach zabraknie na nim części konkursowej.
,
Jakie skojarzenia nasuwają trzy charakterystyczne imiona – Atos, Portos i Aramis? Miłośnicy twórczości francuskiego powieściopisarza Aleksandra Dumasa wiedzą doskonale, że to bohaterowie kultowej trylogii „Trzej muszkieterowie”. Znany satyryk i szyderca Krzysztof Daukszewicz – sprowokowany ostatnimi wydarzeniami politycznymi w Polsce – zaproponował współczesną wersję imion literackiej trójcy: Kielich, Śledzik i Majonez.
,
Po co istnieje kabaret? Wielu ludzi nie ma wątpliwości – artyści kabaretowi powinni mocno kpić i szydzić z władzy, bez względu na to, kto ją aktualnie sprawuje. Satyra polityczna jest przecież najważniejszym przejawem twórczości kabaretowej – uważają liczni sympatycy tego gatunku odważnej i niepokornej sztuki scenicznej. W Bielsku-Białej mogli oni niedawno doznać bolesnego zawodu. Ustawowe wymogi tzw. ciszy wyborczej sprawiły, że tegoroczne FERMENTY utraciły prawie zupełnie swoje zwyczajowe ostrze polityczne.