Jak zmienia się Bielsko-Biała w 2025 roku? Sprawdź najnowsze inwestycje drogowe, mieszkaniowe, społeczne i ekologiczne – w jednym miejscu, z aktualizacjami i galerią zdjęć.
Park przy ulicy Stanisława Skarżyńskiego jest już po rewitalizacji. Powstał tam ogród publiczny z drewnianym pomostem, nowymi nasadzeniami i rozwiązaniami zatrzymującymi wodę opadową.
Z powodu zmian harmonogramu prac modernizacyjnych, dokonanych przez firmę wykonawczą, podajemy nowe terminy funkcjonowania Kompleksu Sportowego Orlik: 29 czerwca - zamknięcie budynku, toalety przenośne będą zlokalizowane przy hali namiotowej, 13 lipca - zamknięcie części sportowej obejmującą całą górną płytę obiektu.
Od 9 czerwca 2026 roku na wybranych ulicach Bielska-Białej prowadzone będą prace geologiczne związane z realizacją inwestycji „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Bielsku-Białej”. Roboty potrwają około czterech dni i mogą powodować czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.
AQUA S.A. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o dofinansowanie dużej inwestycji wodno-kanalizacyjnej w Bielsku-Białej. Projekt obejmuje modernizację oczyszczalni ścieków Wapienica oraz budowę sieci kanalizacyjnej w aglomeracjach Bielsko-Biała Komorowice i Bielsko-Biała Wapienica. Wartość przedsięwzięcia to 99,6 mln zł brutto, a dofinansowanie wynosi 54,6 mln zł.
Bielsko-Biała otrzymało blisko 3,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę kolejnego odcinka obwodnicy Hałcnowa. Umowę w tej sprawie podpisali 20 maja 2026 roku w bielskim Ratuszu wojewoda śląski Marek Wójcik i prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.
Na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej szykują się kolejne prace drogowe. MZD podpisał umowę na wymianę około 500 metrów nawierzchni w rejonie nowego węzła przy ul. Mazańcowickiej. Roboty mają rozpocząć się w drugiej połowie maja i potrwają około 65 dni.
Rewitalizacja parku im. Juliusza Słowackiego w Bielsku-Białej, z którego na co dzień korzystają mieszkańcy centrum miasta, znacząco się wydłuży. Po rozwiązaniu umowy z wykonawcą w styczniu 2026 roku magistrat przygotowuje nowy przetarg. Zakończenie prac planowane jest obecnie na trzeci kwartał 2027 roku.
W Komorowicach Śląskich zakończyła się przebudowa części węzła drogowego przy ulicy Mazańcowickiej. W ramach inwestycji powstał nowy przystanek autobusowy Mazańcowicka Warszawska (475) w kierunku Mazańcowic.
W Parku Skarżyńskiego trwają prace modernizacyjne. Teren u zbiegu ulic Spółdzielców, Tańskiego i Skarżyńskiego jest obecnie częściowo placem budowy, ale po zakończeniu inwestycji ma być bardziej zielony, odporny na upały i lepiej przygotowany do zatrzymywania wód opadowych.
Bielsko-Biała ogłosiło przetarg na zagospodarowanie dwóch terenów zielonych, które mają ograniczać efekt miejskiej wyspy ciepła. Chodzi o skwer Ogrody Sułkowskich przy ul. Bohaterów Warszawy oraz skwer u zbiegu ul. Wyspiańskiego i Piastowskiej.
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
POŁĄCZEŃ POCIĄGÓW W ZDŁUŻ I W SZERZ ORAZ PO SKOSIE POLSKI , POWINNO BYĆ CORAZ WIĘCEJ. KOSZTOWY ZYSK OBUSTRONNY, BEZPIECZEŃSTWO WIELOPOSTACIOWE oraz SPALIN , PYŁÓW OPON SAMOCHDOWYCH WOGÓŁ MNIEJ . LEPSZY I ZDROWSZY ODDECH :)
pacjentopolski
23:46, 2026-06-27
Bielsko-Biała: dramatyczna interwencja w Wapienicy
Osoba chcący popełnić samobójstwo nie wdaje się w żadne rozmowy tylko robi swoje. Inaczej wygląda gdy ma jakieś problemy i przy pomocą zwrócenia na siebie uwagi próbuje je rozwiązać. Ciekawie, że w zaistniałym przypadku jak i w podobnych najczęściej na miejscu zjawiają się policjanci.
Jacek
23:01, 2026-06-27
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Ale frajda 240 zl w jedną stronę to biorę cztery osoby do auta i za 500 stów w obie strony obiade żadna łaska
etykk
19:59, 2026-06-27
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Też mi się nie podoba wyjazd z Bielska w godzinach południowych. Dotrze ktoś do Ustki po 20ej i co dalej? Logistyka żadna, a szkoda
Emerytka
18:32, 2026-06-27