Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej podpisał umowę na realizację kolejnej inwestycji drogowej w rejonie węzła Mazańcowicka-Warszawska. Tym razem prace obejmą wymianę nawierzchni jezdni na ul. Warszawskiej. Roboty mają rozpocząć się w drugiej połowie maja i potrwają około 65 dni.
Umowę sfinalizowano 11 maja 2026 roku w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. Dokument podpisali dyrektor MZD Patryk Owcarz oraz Andrzej Jonkisz, dyrektor finansowy spółki STRABAG Infrastruktura Południe.
Zakres prac obejmuje odcinek ul. Warszawskiej od ul. Królewskiej, z wyłączeniem samego skrzyżowania, do zachodniej części nowego węzła przy ul. Mazańcowickiej, mniej więcej do wysokości salonów samochodowych. Łącznie wymienionych zostanie około 500 metrów nawierzchni bitumicznej.
Pierwsze prace mają rozpocząć się pomiędzy 13 a 20 maja. Będą to roboty przygotowawcze, związane przede wszystkim z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu. W tym czasie czasowo zlikwidowane zostaną wysepki znajdujące się na pasach włączenia i wyłączenia. Ma to pomóc w utrzymaniu przejezdności i sprawniejszym rozłożeniu ruchu podczas zasadniczych robót.
Około 20 maja powinny rozpocząć się główne prace związane z wymianą nawierzchni. Oprócz nowej jezdni wykonawca odtworzy elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oznakowanie poziome i pionowe oraz bariery energochłonne. Zaplanowano także poprawę odwodnienia.
Ruch ma być utrzymany jednym pasem, z wykorzystaniem istniejących pasów włączeń i wyłączeń. Jak zakłada MZD, taka organizacja prac ma ograniczyć utrudnienia na jednym z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Bielsku-Białej.
Całość inwestycji ma potrwać około 65 dni. Przy sprzyjającej pogodzie termin realizacji może zostać skrócony. Wartość zadania wynosi około 2,5 mln zł brutto.
Przedsięwzięcie jest kontynuacją wcześniejszych prac prowadzonych przy rozbudowie węzła Mazańcowicka-Warszawska. Zostanie zrealizowane jako zamówienie uzupełniające, finansowane z oszczędności uzyskanych po przetargu na poprzednie etapy inwestycji.
Czytaj także:
Inwestycje drogowe, komunikacyjne, ronda, skrzyżowania, mosty, przebudowyJak zmieniają się ulice Bielska-Białej w 2025 roku? Sprawdź remonty, przebudowy skrzyżowań i nowe inwestycje drogowe. Aktualizacje i harmonogramy.
2026-06-11
Papierologia ruszyła z fotela i zaczęła iść w stronę łopaty
2026-05-21
Bielsko-Biała dostało dofinansowanie na obwodnicę Hałcnowa
2026-05-12
Trwa rozbudowa ul. Strumieńskiej w Jasienicy. Prace ukończone w połowie
2026-05-06
Nowa pętla autobusowa na Sarnim Stoku już gotowa. Co się zmieniło?
2026-04-17
Rondo, nowa łącznica i bezpieczniejszy zjazd z głównej drogi. MZD kończy etap prac przy ul. Mazańcowickiej
2025-12-27
6 wielkich zmian, które czekają Bielsko-Białą – sprawdź, co się zmienia!
2025-11-16
Zmiana organizacji ruchu na ul. Piastowskiej w rejonie ronda „Hulanka”
2025-10-30
Dworce Przyjazne Pasażerom: 1,4 mld zł na 181 dworców. Wśród nich Bielsko-Biała
2025-10-24
Drogi, mosty i komunikacja w Bielsku-Białej – Inwestycje 2026
2025-10-23
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej w Bielsku‑Białej od 28.10
2025-10-14
Swietelsky Rail przebuduje infrastrukturę kolejową w Bielsku-Białej
2025-10-07
Utrudnienia drogowe na ul. Xawerego Dunikowskiego od 8 października
2025-10-01
Z Bielska-Białej do Krakowa w 75 minut. Punktualnie o 7.33 z peronu 1a odjechał IC BŁATNIA
2025-09-30
Remonty ulic i chodników w Bielsku-Białej. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia
2025-08-27
Bielsko-Biała zbuduje nowoczesne centrum przesiadkowe za 366 milionów złotych
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego
Jest tyle innych miejsc w Bielsku gdzie mogłyby odbywać się koncerty . Stadion , Lotnisko , Błonia... Tam jest więcej miejsca i odpowiednie zaplecze. A nie w centrum miasta na małym placyku upychanie czasami tysiące ludzi... Ten plac pod względem imprez plenerowych to niewypał.
M
13:04, 2026-06-26
Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego
Nigdy wszystkim się nie dogodzi, nie umrą z tego powodu. Nie myślą że w ten sposób też reklamuje się nasze kochane Bielsko-Biała oprócz tego zawsze jakieś pieniądze wpływają do miasta a fortepian to kpina właśnie jest wspaniały, pozdrawiam
January
12:51, 2026-06-26
Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego
W lesie pewnie przeszkadzała by tym ludziom cisza. Jak człowiek mieszka w samym sercu miasta to z pełnymi tego konsekwencjami akceptuje to co w miescie się dzieje. Jak ktoś mieszka na wsi to musi liczyc się z faktem że bedzie pachnieć to gnojem to kiszonką a rano pieją koguty. Ja mieszkam za bramką boiska, więc mam krzyki a również festyny i koncerty. Cieszy mnie ludzka aktywność i zabawa na pełne głośniki. Takie jest życie. Jak będę starym, zgnuśniałym tetrykiem i będzie mi wszystko przeszkadzało to się wyprowadzę a nie będę przeszkadzał tym, którym hałas, zabawa i fortepian jest potrzebny. Ludziom od ich praw i tzw. "należymisie" *%#)!& sie w głowach. Dobrobyt, prawa i wygoda nie zawsze idzie w parze z logiką, tolerancją i szacunkiem do potrzeb innych (mieszkanców). Jak się imprezy przeniosą na Błonia to się odezwą obrońcy saren, żuków i dżdżownic. Miasto tworzą ludzie a chorzy ludzie tworzą chory świat...
KK
12:46, 2026-06-26
Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego
Najbardziej zadziwiające to że nikomu parking przez lata nie przeszkadzał. Dymy, spaliny i hałas. Ale nagle miasto robi dobra rzecz i rewitalizuje plac na przestrzeń kultury... Jakie to polskie by wiecznie narzekać...
PP
08:11, 2026-06-26