Zamknij

BSK - "W cylindrach na lwy by, czyli Starsi Panowie raz jeszcze"

BSK - "W cylindrach na lwy by, czyli Starsi Panowie raz jeszcze"
  • środa 25 maja, 19.00
  • 1.02.2022
  • Teatr Polski
Bielska Scena Kabaretowa wieczór 122

Kwartet Bermudzki w spektaklu "W cylindrach na lwy by, czyli Starsi Panowie raz jeszcze"

To będzie wycieczka do innego świata. Z przewodnikami, którzy odkrywają jak trafnie dzisiejszą obyczajowość, współczesny świat, a nawet aktualne wydarzenia, komentują piosenki napisane kilkadziesiąt lat temu.

Będziecie zaskoczeni niespodziewanymi skojarzeniami. Nie zmieniono ani słowa w piosenkach mistrzów, zmieniły się okoliczności.Wyobraźcie sobie, "Herbatkę" śpiewaną przez biznesmenów w delegacji, wciskających ekspresowe torebki do termosów, albo panią prezes oskarżoną o mobbing i molestowanie seksualne, która śpiewa w swojej obronie  "Bo we mnie jest sex". A może to celebrytka skarżąca się na paparazzich?

Posłanka z mównicy sejmowej intonuje w stronę kolegi podejrzanego o planowanie transferu do konkurencyjnej partii "Przeklnę cię jeżeli mnie porzucisz"...Studentki próbują wygooglać filozofa Mambo..."Jak się zakochać to tylko we dwóch" śpiewa cyniczna dziewczyna, wykorzystująca bez skrupułów facetów owiniętych wcześniej wokół paluszków...  A gdyby refren "Tanich drani" nucili dwaj elegancko ubrani i gładko ostrzyżeni panowie, tuż przed wejściem na antenę?

"Na ryby" śpiewali niewolnicy portali społecznościowych? Na ryby, grzyby, lwy, by zrobić sobie z nimi selfie?Czy to będą te, czy zupełnie inne skojarzenia?Premiera "W cylindrach na lwy by" miała miejsce w Teatrze Korez 4. maja 2017 r.  i zakończyła się wielokrotnymi bisami oraz stojącą owacją.

Rzadka okazja by zobaczyć oryginalny spektakl, który jest grany bardzo rzadko ze względu na zaangażowanie muzyków i aktorów w inne projekty.Kwartet Bermudzki wystąpi w składzie: Agnieszka Bednarz, Anna Gamrot, Błażej Olma, Jarosław Tyran. Kwartetowi akompaniuje zespół znakomitych muzyków, absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej.W pierwszej części wieczoru niespodzianki, prapremiery i goście specjalni.

Gospodarz sceny - Piotr Skucha - gwarantuje program na najwyższym poziomie.

maj 2022


23.04 sobota 29.05 niedziela
Strachy polne i pejzaże wiatrem malowane - wystawa jubileuszowa
29.04 piątek 12.06 niedziela
Mikołaj Sobczak – Niebieskie zboże

Mikołaj Sobczak – Niebieskie zboże

29 kwietnia 2022  - 12 czerwca 2022

Czytaj więcej
28.05 sobota 29.05 niedziela
Wilamowskie śmiergusty 2022

Wilamowskie śmiergusty 2022

28 maja 2022  - 29 maja 2022

Czytaj więcej
29.05 niedziela
Koncert z okazji Dnia Matki

czerwiec 2022


4.06 sobota
Dzień Stracha Polnego w Rudzicy
12.06 niedziela
Rowerowy Puchar Reksia