Zamknij

Wsparcie dla 300 obywateli Ukrainy

13:15, 29.07.2022 | Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 27 lipca pomiędzy Powiatem bielskim a Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej podpisana została umowa o dofinansowanie projektu pn.: „Poznajmy się – program integracyjny Powiatu bielskiego.”

  • Wartość projektu wynosi 601 900,00 zł i jest on w całości finansowany ze środków Rezerwy Funduszu Pracy.
  • Projekt potrwa od 1 września 2022r. do 15 grudnia 2023r.

Projekt ten został złożony w odpowiedzi na ogłoszony przez ministerstwo nabór w ramach konkursu „Razem możemy więcej” i skierowany jest do cudzoziemców z Ukrainy legalnie przebywających w Powiecie bielskim, którzy przybyli na jego teren po 24 lutego br. w wyniku podjęcia przez Rosję działań zbrojnych w Ukrainie.

Celem projektu jest integracja i wzmocnienie aktywności społecznej obywateli Ukrainy, którzy borykają się z trudnościami związanymi m.in. z barierą językową i integracyjną w społeczeństwie.

Wsparciem objętych będzie 300 obywateli Ukrainy, dla których zaplanowano podstawowy kurs języka polskiego, zajęcia z zakresu orientacji społeczno-kulturalnej, wsparcie prawne, opiekę tłumacza, a dla dzieci i młodzieży zajęcia artystyczne, ruchowe i zmniejszające stres wynikający z konieczności opuszczenia domu przez wybuch wojny. Zajęcia projektowe odbywać się będą w Porąbce, Szczyrku oraz Wilkowicach.

[Wydział Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich]

(Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%