Zamknij

Rozpoczęły się prace remontowe na drodze powiatowej między Porąbką i Czańcem

16:12, 20.04.2022 | Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe
Skomentuj Rozpoczęły się prace remontowe na drodze powiatowej między Porąbką i Czańcem
REKLAMA

Rusza rozbudowa części drogi powiatowej między Porąbką i Czańcem koło Bielska-Białej. Wykonawca przejął już plac budowy. Prace potrwają do lipca przyszłego roku – poinformowała w środę rzeczniczka bielskiego starostwa Magdalena Fritz.

"Prace obejmą prawie 2,5-km odcinek na trasie z Porąbki do Czańca. Inwestycja warta prawie 14 mln zł zostanie zrealizowana dzięki pieniądzom z rządowego funduszu +Polski Ład+. Powiat bielski pozyskał na ten cel 95 proc. wartości przedsięwzięcia. Wkład własny zapewniają po połowie gmina Porąbka i powiat" - powiedziała Fritz.

Inwestycja obejmuje poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi oraz budowę zatok autobusowych.

Starosta Andrzej Płonka powiedział, że w tamtym rejonie powstaje coraz więcej domów. "Dlatego też droga staje się niebezpieczna. Z tego powodu na całej długości powstanie chodnik lub pobocze. Cieszę się i dziękuję za wsparcie z +Polskiego Ładu+. Nie byłoby nas stać na tak kosztowną przebudowę" - powiedział samorządowiec.

Drogowcy wykonają także odwodnienie. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a istniejące przepusty - przebudowane.

"W czasie przebudowy pojawi się tymczasowa organizacja ruchu. Wraz z postępem prac mogą się pojawić okresowe utrudnienia" - poinformowała Magdalena Fritz. Dodała, że prace mają się zakończyć do lipca 2023 r.

Powiat bielski zrzesza dziesięć gmin, w tym trzy miasta: Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Szczyrk. Mieszka w nim blisko 160 tys. osób.

(Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%