Zamknij

Osiem interwencji pod Babią Górą. Na Diablaku utknęła pięcioosobowa rodzina

12:27, 22.07.2022 | źródło: GOPR
Skomentuj Osiem interwencji pod Babią Górą. Na Diablaku utknęła pięcioosobowa rodzina
REKLAMA

W miniony weekend ratownicy GOPR dyżurujący pod Babią Górą mieli pełne ręce roboty. Interweniowali łącznie 8 razy udzielając pomocy 12 osobom.

Na terenie działania Grupy Beskidzkiej GOPR tydzień zamknęliśmy z bilansem 20 wyjazdów, w których nieśliśmy pomoc 24 turystom pieszym i rowerowym - informują na swoim portalu społecznościowym ratownicy

  • We wtorek 19 lipca ratownik patrolujący okolice Diablaka natknął się na pięcioosobową rodzinę, która z powodu załamania pogody (deszcz, grad i widoczność ograniczona do 10m) miała problemy ze znalezieniem właściwej drogi zejściowej. Rodzina otrzymała od ratownika odpowiednie zabezpieczenie termiczne (czapki, rękawice, ciepła herbata) i została sprowadzona do schroniska na Markowych Szczawinach.
     
  • W piątek na prośbę CPR ratownicy wsparli transportowo Zespół Ratownictwa Medycznego w trudno dostępnym przysiółku w Zawoi. Pomocy potrzebował mężczyzna skarżący się na ból kręgosłupa. Po zwiezieniu pacjenta do karetki pogotowia ratownicy wrócili do dyżurki pod Babią Górą.
     
  • W sobotę na szczycie Diablaka pomocy potrzebowała turystka, która w wyniku upadku doznała urazu głowy. Z uwagi na przebyte choroby i stan pacjentki ratownicy zdecydowali o zadysponowaniu śmigłowca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik4.
     
  • W niedzielę ratownicy już o 6:50 zostali wezwani do urazu kolana u turystki schodzącej z Babiej Góry. Po zabezpieczeniu urazu poszkodowana została przetransportowana na parking, gdzie z towarzyszami wycieczki udała się na SOR.

Latem pogoda w górach potrafi zmienić się bardzo szybko. Upały często niosą za sobą ryzyko burz oraz załamania pogody. Sprawdzenie prognozy i jej bieżące monitorowanie to podstawa, a odpowiedni zapas ubrań oraz apteczka wyposażona m.in. w folię termiczną to dobry zwyczaj - doradzają ratownicy beskidzkiego GOPR-u.

(źródło: GOPR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%