Zamknij

Odrobina Bielska-Białej i Beskidów nad Bałtykiem

15:33, 20.07.2022 | Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe/autor: M. Wróbel-Zyzańska
Skomentuj Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce 2022
REKLAMA

Beskidzka energia i kultura góralska znów zawitały do Ustki. Po raz kolejny powiat bielski wraz z m.in. miastem Bielsko-Białą, powiatem żywieckim, powiatem cieszyńskim oraz Lokalną Organizacją Turystyczną „Beskidy” miał okazję wspólnie promować region w trakcie imprezy plenerowej pn. "Dni Bielska-Białej i Beskidów w Ustce”.

Tradycyjnie już w lipcu w naszym mieście partnerskim, w Ustce zorganizowana została impreza pod nazwą  "Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce".

Dla uczestników wydarzenia organizatorzy jak zwykle zapewnili mnóstwo atrakcji: regionalne stoiska gastronomiczne z kulinarnymi specjałami, liczne konkursy dla dzieci i dorosłych, pokazy filmów animowanych z Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, koncerty, spotkanie z żywą maskotką popularnego bohatera kreskówek Reksia itp. Dla zainteresowanych funkcjonował także punkt informacji turystycznej, prezentujący aktualną ofertę turystyczną i kulturalną regionu.

  • W ramach wydarzenia odbył się wernisaż malarstwa Floriana Kohuta pn. "Strachy polne i pejzaże wiatrem malowane", który miał miejsce w Bałtyckim Centrum Kultury w Ustce. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do końca sierpnia. Artysta przeprowadził również happening pn. „Ustka Strachem Malowana”, czego efektem jest obraz namalowany na żywo.
  • Podczas imprezy odbywał się również kiermasz sztuki ludowej, gdzie swoje prace prezentowali twórcy ludowi, w tym m.in. Maria i Czesław Kubikowie z Czechowic-Dziedzic.

 Wśród artystów którzy zaprezentowali się na scenie przy usteckiej promenadzie byli:

  • "Grupa Furmana",
  • Big Band Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej pod kierownictwem Jarosława Grzybowskiego,
  • Chór "Ave Sol" oraz Kapela Góralska „Rajwach”. 

Ogromnym zainteresowaniem publiczności cieszyła się także „Beskidzka Dyskoteka” poprowadzona przez bielskiego dja  Piotra Bukowca, która porwała do tańca tłumy.

W Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce tradycyjnie odprawiono góralską Mszę Św. wraz z góralską oprawą muzyczną.  

Impreza „Dni Bielska-Białej i Beskidów w Ustce” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, przyciągając wczasowiczów, turystów i mieszkańców Ustki, chcących przy dobrej zabawie poznać kulturę Beskidów.

[fot. Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Ustce]

(Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe/autor: M. Wróbel-Zyzańska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

dgmr172dgmr172

0 0

Dobrze, że promujemy swoją kulturę w tak odległych zakątkach Polski. Tak trzymać 👍 11:26, 28.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%