Zamknij

Nowa strategia rozwoju dla powiatu bielskiego

10:27, 05.10.2021 | Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe
Skomentuj Budynek Starostwa Powiatowego
REKLAMA

Lepsza obsługa mieszkańców, wspieranie przedsiębiorczości oraz działań na rzecz ochrony klimatu, promocja powiatu i wzmacnianie marki „Beskidy”. Powiat Bielski zaktualizował dokument, który wyznacza kierunki jego rozwoju. Na ostatniej sesji Rady Powiatu przyjęto Strategię Rozwoju Powiatu Bielskiego 2021+.

W strategii określono kierunki wsparcia strategicznego, w ramach których samorząd powiatu będzie starał się działać. W powiecie bielskim przybywa mieszkańców, w ostatnich 20 latach populacja na tym terenie wzrosła o blisko 15 %. Są to głównie młode rodziny z dziećmi.

Pracując nad strategią zastanawialiśmy się, co starostwo może im zaproponować. Rodzice jadąc do pracy, czy dowożąc dziecko np. na zajęcia pozalekcyjne potrzebują szybkiego dojazdu do Bielska-Białej. Powiat może zatem postawić na rozwój infrastruktury drogowej

- mówi Anna Plichta-Kotas, szefowa wydziału Programowania Rozwoju i Funduszy Eeuropejskich w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Wśród priorytetów Powiatu Bielskiego jest także dbanie o środowisko naturalne, a więc m.in. nacisk na odnawialne źródła energii i ograniczanie skutków eksploatacji górniczej na terenie powiatu. Kolejna ważna sprawa, to obsługa mieszkańców. Każdy chce szybko załatwić swoją sprawę w urzędzie.  - Pandemia COVID-19 pokazała, że jako społeczeństwo jesteśmy gotowi robić to internetowo i w tym kierunku powinniśmy pójść wprowadzając nowe e-usługi- dodaje naczelniczka. - Zgodnie z misją powiatu chcemy kreować wysoką jakość życia w Beskidach, dynamiczny rozwój, bezpieczeństwo i czyste środowisko – słyszymy w wydziale Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich.

Strategia rozwoju powiatu powstała m. in. na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych wśród mieszkańców i uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których starostwo jest organem prowadzącym oraz warsztatów z kierownictwem urzędu- naczelnikami i kierownikami poszczególnych wydziałów. Poprzedni dokument obowiązywał do końca ubiegłego roku.

(Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%