Zamknij

"Trzej tenorzy" na bielskiej scenie już w wieczór sylwestrowy

17:24, 19.10.2021 | A.R
Skomentuj fot. Szymon Bierczak - Teatr Polski w Bielsku-Białej
REKLAMA

Już niedługo w bielskim teatrze druga w tym sezonie premiera. Spektakl "Trzej tenorzy" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza będzie można zobaczyć 6 stycznia 2022, natomiast przedpremierowo zobaczą go miłośnicy bielskiej sceny, którzy w teatralnych murach spędzą sylwestrowy wieczór.

Impresariat bielskiej sceny poinformował, że „Trzech tenorów" to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej sztuki „Nagłe zastępstwo”. Jak zapewniono, spektakl można oglądać bez znajomości pierwszej części.

Francja – dla niektórych raj dla smakoszy wyrafinowanej kultury. Dla innych, jak choćby producenta Henry’ego Saundersa, to siedlisko rozpusty i hedonizmu. Na szczęście niedługo odbędzie się wyczekiwany koncert światowej sławy tenorów, w tym Tity Merellego.  Ale, jak to w farsie – wszystko stanie na głowie

– tak pokrótce o spektaklu mówią jego twórcy.

To zgrabny miszmasz elementów kultury wysokiej i popularnej, elementów kilku kultur, pełen przemyślanych schematów qui pro quo, zestawiający charaktery i profesje bohaterów na zasadzie kontrastu. (…) A na koniec +grande finale+, jednak nie w takim kształcie, jakiego się wszyscy spodziewają

– dodają.

W obsadzie spektaklu będzie można zobaczyć Annę Guzik-Tylkę, Anitę Jancię-Prokopowicz, Orianę Soikę oraz Tomasza Lorka, Grzegorza Margasa, Mateusza Wojtasińskiego i Grzegorza Sikorę.

Sztukę w przekładzie Klaudyny Rozhin wyreżyseruje Witold Mazurkiewicz. Autorem scenografii jest Wojciech Stefaniak, a kostiumów Iga Sylwestrzak.

To druga premiera bielskiej sceny w obecnym sezonie po wystawionym 2 października „Krumie” izraelskiego dramaturga Hanocha Lewina w reżyserii Małgorzaty Warsickiej.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%