Zamknij

35 czarno-białych fotografii na placu Chrobrego

12:42, 29.07.2021 | Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe
Skomentuj 35 czarno-białych fotografii na placu Chrobrego
REKLAMA

Do 10 sierpnia na Placu Chrobrego w Bielsku – Białej można oglądać plenerową wystawę pt. ”Doświadczyć wspólnoty”, poświęconą prymasowi Tysiąclecia kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

  • Wystawa została przygotowana przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie i jest prezentacją 35 czarno – białych fotografii z pogrzebu prymasa w 1981 roku. 
  • Autorem tych niezwykłych fotografii, będących już dokumentem historycznym  jest ówczesny dziennikarz Tygodnika Solidarność, a obecnie senator RP Jan Maria Jackowski. 

Jej inauguracji dokonał dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej Lesław Werpachowski, a wicedyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Robert Kępa przypomniał, że ekspozycja była już prezentowana w Katowicach, a następnie zostanie przekazana do Częstochowy.

W otwarciu wystawy uczestniczyli samorządowcy z Sejmiku Województwa Śląskiego, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, działacze Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” oraz biskup Piotr Greger, który przypomniał, że przypadająca w tym roku 120. rocznica urodzin Stefana Wyszyńskiego, 75. rocznica jego nominacji papieskiej na biskupa lubelskiego oraz 40. rocznica śmierci to dobra okazja, by lepiej poznać losy Prymasa Tysiąclecia przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się wkrótce, już  we wrześniu 2021.

(Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%