Halina Klimczyk-Gawęda jest przykładem artystki, która w swojej twórczości łączy różnorodne doświadczenia życiowe. Ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a wcześniejszą wiedzę z zakresu chemicznej obróbki włókien zdobyła w Bielskiej Szkole Przemysłowej. Te różnorodne dziedziny wiedzy wpłynęły na jej artystyczną wrażliwość i zrozumienie estetyki. Jak sama przyznaje, dopiero jako słuchaczka UTW odkryła swoje powołanie do malarstwa, które pielęgnuje pod okiem prof. dra hab. Ernesta Zawady.
Styl Klimczyk-Gawędy jest wyraźnie osadzony w tradycji impresjonistycznej, z wpływami neoimpresjonizmu Georges’a Seurata. Technika kropkowania, znana jako pointylizm, pozwala artystce na subtelne mieszanie barw i tworzenie atmosferycznych pejzaży oraz wizji inspirowanych przyrodą i kosmosem. W swoich pracach stara się uchwycić chwile zachwytu nad światem, nadając im osobisty wymiar.
Jak mówi sama artystka:
"W moich pracach-obrazach pokazuję to, co pojawia się w moim umyśle, co mnie zachwyci w przyrodzie, w kosmosie, w krajobrazie, w człowieku. Moje malarstwo jest wyrazem tożsamości – to, co we mnie jest najlepszego, przenoszę na podobrazie."
Halina Klimczyk-Gawęda wielokrotnie zdobywała uznanie na konkursach malarskich. Jej prace, takie jak "Echo dzieciństwa" czy "Beskid Śląski - nad Wisłą", zostały wyróżnione w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Dzięki temu artystka zyskała uznanie zarówno w lokalnym środowisku artystycznym, jak i na arenie ogólnopolskiej.
Wernisaż zgromadził licznych gości, w tym członków UTW, miłośników sztuki oraz przedstawicieli środowiska akademickiego. Była to okazja do rozmowy z artystką, która z pasją opowiadała o swojej twórczości, inspiracjach oraz technikach, jakimi się posługuje. Zwiedzający mogli zobaczyć różnorodne prace, od olejów na płótnie po subtelne akwarele i grafiki. Każdy obraz ukazuje unikalny fragment świata widzianego oczami artystki.
Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wernisażu, wystawa pozostaje dostępna w Galerii Akademickiej na IV piętrze budynku L Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego do 6 grudnia 2024 r.. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w świecie impresji Haliny Klimczyk-Gawędy i poznać artystyczną podróż, którą autorka odbyła na przestrzeni lat.
CIC w Bielsku-Białej. Wiadomo gdzie powstanie
To jest szokujące swoi ludzie czekają lata na mieszkanie ,do lekarza miesiącami zabiera się przymusowo ,bez pytania duże kwoty składki zdrowotnej a leczyć musimy się prywatnie za 400zl wizyta u specjalisty bez paragonów gotówka (dlaczego nie ma kasy fiskalnej)obcy dostanie od dzystko ma tacy
Ewakasimska
10:08, 2025-06-18
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
From the river to the sea, Palestine will be free!
Bielszczanin
19:41, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Wiecie czego nienawidzę bardziej niż femoidy? Propalestyńskich femoidów!
Incel
19:30, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Skandaliczne zachowanie. Mam nadzieję że zostaną porządnie ukarani i ewentualnie wywaleni ze studiów. W państwie demokratycznym nie ma miejsca na antysemityzm i popieranie terroryzmu.
Żonaty Prawiczek Rog
19:20, 2025-05-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz