Zamknij
REKLAMA

Otwarcie ronda Bielskiego Jazzu podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej

16:52, 10.06.2021 | A.R
Skomentuj Rondo Bielskiego Jazzu
REKLAMA

Rondo Bielskiego Jazzu na skrzyżowaniu ulic Grażyńskiego i Wałowej zostanie oficjalnie otwarte 25 czerwca podczas festiwalu "Bielska zadymka jazzowa". Na rondzie stanie specjalnie na tę okazję przygotowania instalacja.

Wszystko zaczęło się w styczniu 2019 r. od pomysłu ówczesnej radnej, dziś senator Agnieszki Gorgoń-Komor, która zaproponowała na jednej z sesji Radym Miejskiej, aby rondo u zbiegu ulic Wałowej i Grażyńskiego nazwać imieniem Bielskiego Jazzu. Pomysł spotkał się z aprobatą pozostałych radnych i samego prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

Uchwałą Rady Miejskiej Bielska-Białej z grudnia 2019 r. wspomniane rondo otrzymało oficjalnie nazwę ronda Bielskiego Jazzu.

Podczas ostatniej Bielskiej Zadymki Jazzowej dyrektor Jerzy Batycki razem z Agnieszką Gorgoń-Komor i prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim ogłosili konkurs na pomysł zagospodarowania przestrzennego ronda. Miasto zobowiązało się do sfinansowania realizacji wybranej koncepcji, a nazwisko pomysłodawcy zwycięskiego projektu zostanie uwiecznione na tablicy pamiątkowej.

Na ogłoszony konkurs, do 27 sierpnia 2020 wpłynęło 15 rozmaitych koncepcji; od  luźnych opisów po multimedialne wizualizacje – proponowano w nich m.in. instalacje muzyczne, uruchamiane ruchem pojazdów. Kapituła konkursu nie wybrała ostatecznego zwycięzcy i miasto ogłosiło dogrywkę tym razem już na profesjonalny projekt artystyczny.

Już niebawem, bo 25 czerwca bielszczanie będą mogli zobaczyć finalny projekt. Jerzy Batycki, dyrektor Bielskiej Zadymki Jazzowej zapowiedział bowiem na ten dzień oficjalne i uroczyste otwarcie ronda. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się on-line, poinformował, że wykonania tej nietypowej instalacji podjęła się firma Manufaktura FR.

Kadr - praca nad instalacją na rondo Bielskiego Jazzu

Kadr - praca nad instalacją na rondo Bielskiego Jazzu

 

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%