Zamknij

Wielki powrót Bielskiej Sceny Stand-up - Ewa Błachnio i Michał Pałubski

18:51, 08.11.2021 | amakuz
Skomentuj Wielki Powrót Bielskiej Sceny Stand-up. Na pierwsze spotkanie w RejAuli zaprasza Ewa Błachnio i Michał Pałubski
REKLAMA

Już 17 listopada w auli Towarzystwa Szkolnego im. Reja, w odpowiednio przygotowanej scenerii, zagości po latach Bielska Scena Stand-up. Na dobry początek wystąpią Ewa Błachnio i Michał Pałubski.

Bielska Scena Stand-up nie jest w naszym mieście czymś zupełnie nowym. Milośnicy tego rodzaju humoru, z pewnością pamiętają, jak w roku 2011 w Klubie Klimat (jeszcze przed remontem) na zaproszenie organizatora Piotra Skuchy pojawiali się tacy stand-uperzy jak Marcin Daniec, Czesław Jakubiec, Paweł Reszela, Katarzyna Piasecka, Abelard Giza czy Kacper Ruciński.

Ponieważ wbrew pozorom w Klubie Klimat  nie zawsze był dobry klimat do występów (sąsiedztwo czynnej kręgielni) w 2015 r. scena na krótko zagościła w Jazz Clubie na ulicy Cechowej. Równie krótko w roku 2015 działała w dawnym Bazyliszku - wystąpił tam wtedy najsłynniejszy w Polsce strażak, Kevin Aiston. Próby reaktywacji podjęto jeszcze w 2019 r. w restauracji Amici (Bartek Gajda, Dawid Mazur, Damian Kubik, Jacek Noch).

Teraz z dużym rozmachem BiSS startuje w RejAula, czyli w murach Wyższej Szkoły Administracji, stawiając tym samym na młodego widza, który wydaje się być najliczniejszym odbiorcą tej formy przekazu scenicznego. Ceny biletów są do "przełknięcia", więc frekfencja powinna być dobra.

Pierwszych gości  BiSS nie trzeba zbytnio przedstawiać. Ewa Błachnio (dawniej występująca z kabaretem Limo i znana z Para nr2) wystąpi z nowym programem "Apokalipsy nie będzie". Jak sama twierdzi "zakochała się w stand-upie (prawdopodobnie z wzajemnością)". Michał Pałubski (ex formacja Chatelet) także zaprezentuje swoje świeże spojrzenie na rzeczywistość.

Gospodarzem wieczoru będzie oczywiście Piotr Skucha. Tym samym do wieczorów Bielskiej Sceny Kabaretowej w Teatrze Polskim, Bielskiej Sceny Piosenki Niebanalnej w "kubiszówce", spotkań z Muzyką z bliska w pubie Azyl, dołączy kolejny element kulturalnej układanki w postaci Bielskiej Sceny Stand-up. 

 

(amakuz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%