Zamknij

Czy w Bielsku-Białej doczekamy się festiwalu modowego?

21:32, 21.07.2021 | A.R
Skomentuj Pokaz kolekcji Everlasting Natashy Pavluchenko w Rzymie
REKLAMA

Kolekcja Everlasting – projekt bielskiej projektantki mody Natashy Pavluchenko zaprezentowany na International Couture Alta Roma 2020 w Rzymie odniósł sukces. Na pokaz zaproszona została oficjalna delegacja z bielskiego Ratusza.

Oficjalna delegacja z Bielska-Białej w składzie wiceprezydent Adam Ruśniak, Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Przemysław Smyczek wraz ze swoim zastępcą Anną Zgierską gościła w lipcu w Rzymie. Wizyta połączyła w sobie dwa cele: jeden to udział w pokazie kolekcji bielskiej projektantki mody Natashy Pavluchenko, drugi to oficjalna wizyta u Anny Marii Anders, polskiej ambasadorki w Rzymie.

oficjalna delegacja bielskiego Ratusza w ambasadzie polskiej w Rzymie

Prezentowana na Alta Roma kolekcja o nazwie Everlasting składała się z 15 sukien, wszystkich w kolorze białym, co było nieprzypadkowe. Kolor ten nawiązuje bowiem do naszego miasta i rzeki Białej. Równocześnie jest symbolem skromności i miłości, a na uwypukleniu tych właśnie uczuć zależało autorce. W kolekcji pojawił się jeszcze jeden szczegół nawiązujący do Bielska-Białej, a mianowicie hafty na sukniach inspirowane malowidłami z najstarszego kościoła w mieście, z kościoła św. Stanisława w Starym Bielsku. Autorka nie ukrywa, że pozostaje pod dużym wrażeniem tego miejsca i jego historii. Obok kolekcji Natasha Pavluchenko przygotowała także film promocyjny prezentujący miejsca, które były dla niej inspiracją - między innymi kościół w Starym Bielsku, wzgórze Trzy Lipki i inne przestrzenie miejskie. Natasha Pavluchenko gościła na Alta Roma już po raz piąty.

Jak dowiedział się nasz portal, pobyt przedstawicieli bielskiego ratusza w Rzymie nie był związany jedynie z samym pokazem mody (na który delegację zaprosiła autorka kolekcji) lecz głównie rozmowami na temat dalszej promocji naszego miasta.

Podczas oficjalnej wizyty w ambasadzie polskiej w Rzymie rozmawiano między innymi na temat jesiennej prezentacji kolekcji Everlasting, połączonej z promocją Bielska-Białej w ogrodach ambasady. Obok pokazu strojów Natashy Pavluchenko planowana jest wtedy także wystawa fotografii poświęconej naszemu miastu oraz koncert muzyków z Bielska-Białej.

Nie jest także wykluczone, że jeszcze w tym roku również bielszczanie będą mieli okazję zapoznać się z kolekcją na żywo i, jak zapewnił nas w rozmowie wiceprezydent Adam Ruśniak, stanie się to prawdopodobnie już w czasie zbliżających się obchodów Dni Bielska-Białej. Na pytanie, gdzie taki pokaz miałby mieć miejsce, dowiedzieliśmy się, że rozważana jest przestrzeń przed Teatrem Polskim.

Miasto planuje także zorganizować (na razie pilotażowo) pierwszy festiwal modowy. 

Być może uda nam się tę kolekcję pokazać już na Dniach Bielska-Białej, aczkolwiek niezależnie od tego planujemy, aby jesienią pilotażowo zorganizować dla naszych mieszkańców pierwszy festiwal modowy. Zakładamy iż festiwal obok pokazów mody obejmie także serię warsztatów dla młodych ludzi, uczniów szkół średnich i wyższych, którzy pracują w przestrzeni artystycznej i modowej. W Bielsku-Białej istnieją przesłanki ku stworzeniu takiego cyklicznego wydarzenia, jesteśmy przecież historycznie związani z przemysłem włókienniczym. I chociaż często o tym mówimy, w naszej przestrzeni miejskiej niewiele dzieje się w tym temacie. Warto by więc to zmienić. 

- zapewnił wiceprezydent.

Czekamy więc na dalszy rozwój wydarzeń i mamy nadzieję, że nadchodząca jesień nie pokrzyżuje ambitnych planów władz miasta.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%