Bielsko-Biała - Polska Stolica Kultury 2026 – program wydarzeń

Zamknij

Dodaj komentarz

IV Ogólnopolski Konkurs Piosenek Jacka Lecha „Moje serce należy do gór”

Agata Rucińska Agata Rucińska 09:41, 01.01.2026 Aktualizacja: 20:12, 05.03.2026
Skomentuj IV Ogólnopolski Konkurs Piosenek Jacka Lecha „Moje serce należy do gór” Polska Stolica Kultury 2026

W kwietniu 2026 roku odbędzie się IV Ogólnopolski Konkurs Piosenek Jacka Lecha „Moje serce należy do gór”. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i obejmuje przesłuchania solistów, duetów oraz zespołów wokalnych, koncentrując się na popularyzacji twórczości patrona konkursu.

Przesłuchania konkursowe zaplanowano w Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich im. Jacka Lecha – miejscu szczególnie związanym z pamięcią i dorobkiem artysty, które od lat pełni ważną rolę na mapie kulturalnej Bielska-Białej. Koncert finałowy odbędzie się w Domu Kultury w Straconce.

Zobacz pełny program Polskiej Stolicy Kultury 2026

Uczestnicy rywalizować będą o nagrody finansowe, w tym Grand Prix, a także nagrody rzeczowe. Konkurs stanowi przestrzeń prezentacji umiejętności wokalnych i interpretacyjnych oraz spotkania wykonawców reprezentujących różne style i doświadczenia sceniczne.

Wydarzenie wpisuje się w Program Polskiej Stolicy Kultury 2026, podkreślając znaczenie muzyki rozrywkowej i dorobku wybitnych polskich artystów w budowaniu wspólnego doświadczenia kulturalnego. 

::news{"type":"see-also","item":"24344"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Czytaj także:

Polska Stolica Kultury - kwiecień 2026

Wydarzenia w ramach Polskiej Stolicy Kultury w Bielsku-Białej w kwietniu 2026

2026-04-28

Trzy jubileusze Piotra Skuchy w Teatrze Polskim. Benefis w ramach Fermentów i Polskiej Stolicy Kultury 2026

2026-04-27

„Śniadanie Fermentowe” w Książnicy Beskidzkiej: wernisaż Cebuli, rozmowa o „Humorystkach” i spontaniczne wejście Daukszewicza

2026-04-26

Niedzielna rewia kabaretowa Fermentów. Były brawa, rozmówki międzypokoleniowe i Marcin Daniec na deser

2026-04-25

5 godzin kabaretu i decyzja widowni. Konkubenci z główną nagrodą fermentowego przeglądu

2026-04-25

Od „Sawki większej niż życie” po galę festiwalu: piątek pełen satyry i kabaretu w BCK-u

2026-04-23

Potocka, Gajda, Puzyr i „Viking” Usewicz na jednym wieczorze. Trzech kolejnych wyłonił konkurs w Aquarium

2026-04-23

Żółta sofa: tradycja Fermentów w Książnicy Beskidzkiej - spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim

2026-04-22

FERMENTÓW w Bielskim Centrum Kultury: hrAbi z programem „Być facetem”, burzliwe brawa i symboliczny gest pamięci

2026-04-10

Wernisaż wystawy „Cebula na wolnym ogniu” w Książnicy Beskidzkiej

2026-04-09

Kreatywność bez granic. Te prace wygrały konkurs literacko-plastyczny w Bielsku-Białej

2026-04-09

Festiwal Fermenty 2026 - niedzielna Rewia kabaretowa. Na scenie m.in. Grupa Rafała Kmity, Czesuaf i Marcin Daniec

2026-04-08

PSK2026: Beskidiana Dance Cup 2026 w Bielsku-Białej. Dwa dni tanecznych emocji

2026-04-02

FERMENTY 2026 - stand-up dla dorosłych

2026-03-27

Sacrum in Musica 2026 w Bielsku-Białej. Pięć dni koncertów, pięć miejsc i muzyka ponad podziałami

2026-03-27

Fermenty: Piotr Skucha świętuje potrójny jubileusz w Bielsku-Białej

Przejdź do wątku

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%