Bielsko-Biała - Polska Stolica Kultury 2026 – program wydarzeń

Zamknij

Dodaj komentarz

PSK2026: Beskidiana Dance Cup 2026 w Bielsku-Białej. Dwa dni tanecznych emocji

Agata Rucińska Agata Rucińska 08:45, 08.04.2026 Aktualizacja: 09:45, 12.04.2026
Skomentuj PSK2026: Beskidiana Dance Cup 2026 od 11 do 12 kwietnia Plakat organizatora

w najbliższy weekend, 11–12 kwietnia 2026 roku, w Bielsku-Białej odbędzie się Beskidiana Dance Cup 2026 – dwudniowe wydarzenie taneczne, które połączy rywalizację w tańcu towarzyskim oraz nowoczesnych stylach scenicznych, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, a wydarzenie jest wpisane do kalendarza obchodów Polskiej Stolicy Kultury.. 

Zobacz pełny program Polskiej Stolicy Kultury 2026

Turniej odbędzie się w obiekcie B&B Widok przy ul. Widok 12 w Bielsku-Białej i ponownie zgromadzi wielu tancerzy całej Polski oraz w różnych kategoriach wiekowych – od najmłodszych uczestników po dorosłych zawodników.

Sobota, 11 kwietnia upłynie pod znakiem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Rywalizacja została podzielona na cztery bloki, które rozpoczną się o godz. 9.00, 12.00, 15.30 oraz 19.00. Szczególnym momentem dnia będzie gala wieczorna od godz. 19.00, podczas której na parkiecie zaprezentują się najlepsze pary taneczne. Dodatkową atrakcją będzie występ Klaudii Rąby, tancerki znanej z programu Taniec z Gwiazdami, wraz ze swoim partnerem Borysem Zawieruchą.

Niedziela, 12 kwietnia będzie należeć do stylów scenicznych. W programie znajdą się prezentacje w takich kategoriach jak Modern, Show Dance oraz Street Dance. Zawody rozpoczną się rano o godz. 9.00, a program podzielony zostanie na dwa główne bloki: pierwszy poświęcony stylowi Modern, a drugi o godz. 16.00 -  Show Dance oraz Street Dance. W niedzielnych zmaganiach wystąpią zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, co sprawi, że będzie to dzień pełen różnorodnych choreografii, energii i widowiskowych prezentacji scenicznych.

Beskidiana Dance Cup 2026 to nie tylko taneczna rywalizacja, ale również ważne wydarzenie kulturalne w kalendarzu Bielska-Białej. Dwudniowa formuła pozwala publiczności zobaczyć zarówno elegancję tańca towarzyskiego, jak i dynamiczne, nowoczesne style sceniczne – wszystko w jednym miejscu i podczas jednego weekendu.

Bilety na wydarzenie można nabyć w kasie w dniu turnieju.

Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Rozwoju i Promocji Tańca Świat Tańca, Szkoła Tańca Cubana i Klub Tańca Towarzyskiego Nowy Styl.

::photoreport{"type":"see-button","item":"867"}

::photoreport{"type":"see-button","item":"870"}

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Czytaj także:

Polska Stolica Kultury - kwiecień 2026

Wydarzenia w ramach Polskiej Stolicy Kultury w Bielsku-Białej w kwietniu 2026

2026-04-28

Trzy jubileusze Piotra Skuchy w Teatrze Polskim. Benefis w ramach Fermentów i Polskiej Stolicy Kultury 2026

2026-04-27

„Śniadanie Fermentowe” w Książnicy Beskidzkiej: wernisaż Cebuli, rozmowa o „Humorystkach” i spontaniczne wejście Daukszewicza

2026-04-26

Niedzielna rewia kabaretowa Fermentów. Były brawa, rozmówki międzypokoleniowe i Marcin Daniec na deser

2026-04-25

5 godzin kabaretu i decyzja widowni. Konkubenci z główną nagrodą fermentowego przeglądu

2026-04-25

Od „Sawki większej niż życie” po galę festiwalu: piątek pełen satyry i kabaretu w BCK-u

2026-04-23

Potocka, Gajda, Puzyr i „Viking” Usewicz na jednym wieczorze. Trzech kolejnych wyłonił konkurs w Aquarium

2026-04-23

Żółta sofa: tradycja Fermentów w Książnicy Beskidzkiej - spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim

2026-04-22

FERMENTÓW w Bielskim Centrum Kultury: hrAbi z programem „Być facetem”, burzliwe brawa i symboliczny gest pamięci

2026-04-10

Wernisaż wystawy „Cebula na wolnym ogniu” w Książnicy Beskidzkiej

2026-04-09

Kreatywność bez granic. Te prace wygrały konkurs literacko-plastyczny w Bielsku-Białej

2026-04-09

Festiwal Fermenty 2026 - niedzielna Rewia kabaretowa. Na scenie m.in. Grupa Rafała Kmity, Czesuaf i Marcin Daniec

2026-04-02

FERMENTY 2026 - stand-up dla dorosłych

2026-03-27

Sacrum in Musica 2026 w Bielsku-Białej. Pięć dni koncertów, pięć miejsc i muzyka ponad podziałami

2026-03-27

Fermenty: Piotr Skucha świętuje potrójny jubileusz w Bielsku-Białej

2026-03-21

Schlaraffia Reaktywacja w Bielsku-Białej otworzy tegoroczny Festiwal Fermenty

Przejdź do wątku

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego

Jest tyle innych miejsc w Bielsku gdzie mogłyby odbywać się koncerty . Stadion , Lotnisko , Błonia... Tam jest więcej miejsca i odpowiednie zaplecze. A nie w centrum miasta na małym placyku upychanie czasami tysiące ludzi... Ten plac pod względem imprez plenerowych to niewypał.

M

13:04, 2026-06-26

Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego

Nigdy wszystkim się nie dogodzi, nie umrą z tego powodu. Nie myślą że w ten sposób też reklamuje się nasze kochane Bielsko-Biała oprócz tego zawsze jakieś pieniądze wpływają do miasta a fortepian to kpina właśnie jest wspaniały, pozdrawiam

January

12:51, 2026-06-26

Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego

W lesie pewnie przeszkadzała by tym ludziom cisza. Jak człowiek mieszka w samym sercu miasta to z pełnymi tego konsekwencjami akceptuje to co w miescie się dzieje. Jak ktoś mieszka na wsi to musi liczyc się z faktem że bedzie pachnieć to gnojem to kiszonką a rano pieją koguty. Ja mieszkam za bramką boiska, więc mam krzyki a również festyny i koncerty. Cieszy mnie ludzka aktywność i zabawa na pełne głośniki. Takie jest życie. Jak będę starym, zgnuśniałym tetrykiem i będzie mi wszystko przeszkadzało to się wyprowadzę a nie będę przeszkadzał tym, którym hałas, zabawa i fortepian jest potrzebny. Ludziom od ich praw i tzw. "należymisie" *%#)!& sie w głowach. Dobrobyt, prawa i wygoda nie zawsze idzie w parze z logiką, tolerancją i szacunkiem do potrzeb innych (mieszkanców). Jak się imprezy przeniosą na Błonia to się odezwą obrońcy saren, żuków i dżdżownic. Miasto tworzą ludzie a chorzy ludzie tworzą chory świat...

KK

12:46, 2026-06-26

Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego

Najbardziej zadziwiające to że nikomu parking przez lata nie przeszkadzał. Dymy, spaliny i hałas. Ale nagle miasto robi dobra rzecz i rewitalizuje plac na przestrzeń kultury... Jakie to polskie by wiecznie narzekać...

PP

08:11, 2026-06-26

0%