Zamknij
REKLAMA

Powstanie okolicznościowy mural na kamienicy Gwoździkowskiej

13:04, 05.04.2021 | A.R
Skomentuj
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na ścianie kamienicy przy placu Ratuszowym 7 powstanie nowy, okolicznościowy mural, upamiętniający 70. rocznicę połączenia miast Bielska i Białej.

Już w marcu, jako pierwsi, temat poruszyli bielscy Radni: Maksymilian Pryga, Rafał Ryplewicz i Karol Markowski, którzy wystąpili z koncepcją, aby na murach wiaduktu przy ulicy PCK wykonać rocznicowe graffiti. Na ścianie pod wiaduktem co jakiś czas pojawiają się napisy, które ze "street artem" nie mają zbyt wiele wspólnego.

Wiadukt nad ulicą PCK- graffiti wykonane w roku 2003. Usunięte po interwencji ówczesnego radnego Stanisława Pięty

W 2003 roku przez kilka dni na ścianie pod wiaduktem pojawiło się takie oto graffiti, które na wniosek ówczesnego radnego Stanisławy Pięty zostało zamalowane.

Wiadukt stan z roku 2020.

Jak dowiedział się nasz portal sama koncepcja spodobała się władzom naszego miasta, lecz na jej realizację wybrano zupełnie inną lokalizację. Pamiątkowy mural powstanie na ścianie kamienicy przy placu Ratuszowym 7. 

Kamienica pod numerem 7, która obecnie zaadaptowana została na potrzeby Urzędu Miejskiego, wybudowana została w 1903 r. dla Alojzy Gwoździowskiej. Lata II wojny światowej i okres powojenny odcisnęły swoje piętno na budowli i dopiero przeprowadzona w latach 90. renowacja kamienicy i jej otoczenia pozwoliła przywrócić jej pierwotną świetność. Obecnie zaadaptowana jest na potrzeby Urzędu Miejskiego.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BielszczankaBielszczanka

0 0

Uwielbiam murale - powinny powstać na każdej wolnej fasadzie budynku. Powinien być zorganizowany plebiscyt wśród mieszkańców, którzy wybrali by najciekawszy projekt. 09:10, 11.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%