Zamknij
REKLAMA

Kupując zabawki ratujesz zwierzaki. W sobotę kolejny kiermasz charytatywny dla podopiecznych KOTełkowej Drużyny

12:00, 17.06.2022 | mat. nadesłany
Skomentuj Zabawki ratują zwierzaki - 18 czerwca w Galerii Sfera
REKLAMA

Dzięki akcji "Zabawki ratują zwierzaki" udało się uratować 36 zwierząt. Fundacja nie spoczywa jednak na laurach i zaprasza 18 czerwca do Galerii Sfera na Kiermasz Charytatywny Zabawek. Tym razem całkowity dochód z kiermaszu trafi do Stowarzyszenia KOTEŁKOWA DRUŻYNA.

Koty to bez wątpienia przyjaciele człowieka. Z danych firmy badawczej Euromonitor wynika, że w polskich domach żyje ich nawet 6 milionów. Podobno ich mruczenie pomaga łagodzić stres i ból. Niestety nie wszystkie koty mają zapewnione dobre warunki do życia, dlatego Galeria Sfera wspólnie z Fundacją Ekologiczną „Arka”, podczas najbliższej edycji cyklicznej akcji „Zabawki ratują zwierzaki”, będą zbierać środki dla jednego z największych domów tymczasowych dla kotów na Podbeskidziu – zazwyczaj przebywa w nim około 30 do 40 zwierzaków.

Co zrobić, aby kot dobre życie miauuu?

Wystarczy przynieść niezniszczone zabawki niemal każdego rodzaju (oprócz pluszaków) do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera w godzinach 9.00 – 21:00. Następnie trafią one w bardzo okazjonalnych cenach na kiermasz, który odbędzie się 18 czerwca. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna z Bielska-Białej.

Dzięki dobrym sercom mieszkańców Bielska-Białej w poprzednich edycjach akcji „Zabawki ratują zwierzaki” mogliśmy pomóc wielu ośrodkom, których celem jest pomoc i leczenie dla często bezdomnych i najbardziej potrzebujących zwierząt. W najnowszej odsłonie ponownie chcemy wspierać KOTełkową Drużynę i wspólnymi siłami zapewnić dobrą przyszłość kotełkom – mówi Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji ARKA.

Celem naszej działalności jest opieka nad wolno żyjącymi i schroniskowymi zwierzętami, które w ogromnych ilościach trafiają pod nasze skrzydła. My chcemy im zapewnić nowe życie lecząc, zapewniając opiekę, sterylizując, dokarmiając i na końcu znajdując nowe domy, w których będą miały szanse znaleźć kochających właścicieli. Cieszymy się, że Galeria Sfera wraz z Fundacją ARKA po raz kolejny oferuje swoją pomoc. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu – mówi Iwona Gorzkowska, założycielka i prezeska Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna.

Warto zatem zarezerwować sobie czas i odwiedzić Galerię SFERA w sobotę 18 czerwca, sprawiając, aby każdy kot miał dobrą przyszłość.

Akcja to kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny „Rzecz dla zwierząt” https://rzeczydlazwierzat.pl/ , w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

 

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%