Zamknij

Park Słowackiego ma nowego lokatora. Jest nim buk odmiany mercedes

17:47, 07.10.2021 | A.R
Skomentuj fot. Paweł Sowa/UM BB Sadzenie buka w parku Słowackiego
REKLAMA

7 października W parku Słowackiego zagościł i mamy nadzieję iż szczęśliwie się zakorzeni buk odmiany mercedes. Posadziły go dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 inaugurując w ten sposób ogólnopolską akcję Książka za drzewo. Organizatorem akcji w naszym mieście jest Fundacja Arka.

Prezydent Jarosław Klimaszewski oraz prezes Fundacji Arka Wojciech Owczarz przy pomocy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 posadzili w parku buka odmiany mercedes. Tym samym rozpoczęli akcje łącząca tematykę ekologiczną z promocją książek i czytelnictwa. Dzięki sponsorom, już na starcie Fundacja może się pochwalić zasadzeniem 1000 drzew.

- informuję oficjany portal Urzędu Miejskiego

  • Każdy uczestnik akcji będzie mógł wpisać posadzone drzewo lub drzewa na stronie www.ksiazkazadrzewo.pl 
  • Dzięki działającej na stronie „interaktywnej mapie Polski” będzie można zobaczyć gdzie dokładnie znajduje się nowe drzewo.
  • W zamian za zasadzenia uczestnik otrzyma książkę z tzw. drugiej ręki, która pochodzić będzie od osoby, która wcześniej odda swoją książkę.

Z pierwszych obserwacji wynika, że książki częściej oddają mieszkańcy większych miast, a drzewka sadzą osoby z mniejszych miejscowości. W trakcie spotkania odbyły się także warsztaty edukacyjne z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%