Zamknij

Ponad 5000 książek na dwudniowym kiermaszu w Galerii Sfera

09:00, 31.08.2021 | mat. nadesłany
Skomentuj Dwudniowy kiermasz książek w Galerii Sfera - Książka wspiera bohatera
REKLAMA

Już 3 i 4 września specjalna edycja dwudniowego Charytatywnego Kiermaszu Książek w Galerii SFERA. Rekordowa ilość 5 tysięcy książek, dwudniowa akcja i 550 biletów do kina dla dzieci. Zapraszamy wszystkich miłośników ludzi, książek i działań proekologicznych na XXII Charytatywny Kiermasz Książek.

KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA

Mamy mnóstwo książek, które otrzymaliśmy od uczestników akcji. Stąd pomysł na specjalną, dwudniowa akcję.

- wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca

cieszymy się także, że dzięki akcji udało się nam kupić kolejnych 550 biletów do kina (a w tym roku to już ponad 1000 biletów) i znowu możemy zaprosić do kina dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, organizacji społecznych

Miłośnicy ludzi, książek i środowiska będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Już można znaleźć książki za 1-2 złote.

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundujemy bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich marzenia.

W akcji chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywą obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

Dotychczas środki zebrane podczas akcji realizowanej w formie zbiórki publicznej pozwoliły wesprzeć już 5 317 dzieci.

Wielu z nas ma na półkach książki, do których już nie wróci, albo takie, które były nietrafionym prezentem. Są to jednak pozycje, które innym mogą się przydać. Od kilku lat staramy się zwracać uwagę na to, że zamiast wyrzucać można dawać przedmiotom drugie życie. “Książka wspiera bohatera” to inicjatywa, która nie tylko realizowana jest w duchu zero waste, ale też ma aspekt charytatywny. Przynosząc i kupując książki pomagamy dzieciom z domów dziecka oraz lokalnych ośrodków. Cieszymy się, że klienci biorą w niej udział, książki znajdują nowych właścicieli, a dzieci w trudnej sytuacji materialnej otrzymują wsparcie

– mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA. 

Zbieramy cały czas! Nowe punkty!

Dla tych osób, które chciałyby nam przynieść swoje niepotrzebne książki dobra informacja. Najlepiej przynieść je do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I, ale w naszym mieście i okolicy jest już kilkanaście miejsc, w których możecie to zrobić. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na FB Arki.

Zachęcamy do zorganizowania zbiórki przedszkola i szkoły, firmy i instytucje z naszego miasta i okolic. To akcja, w której wszyscy wygrywają. Możecie Państwo przekazać swoje niepotrzebne książki na naszą akcję, jej uczestnicy nabywają je po bardzo atrakcyjnych cenach, a na końcu wygrywają dzieci.

Partnerzy akcji: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej, Grupa Kęty.

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%