Zamknij

Elektryk z Czechowic-Dziedzic będzie kursował także do Bielska-Białej

14:17, 26.07.2022 | materiał prasowy
Skomentuj fot. PKM Czechowice. Elektryk z Czechowic będzie kursował do Bielska-Białej
REKLAMA

Pierwszy elektryk zakupiony przez czechowickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej rozpocznie regularne kursy początkiem sierpnia. W Bielsku-Białej zobaczymy go na trasie lini nr VII. Drugi autobus zasilany energią dotrze do Czechowic jeszcze w tym miesiącu.

Prezentacja nowoczesnego, ekologicznego autobusu – pierwszego takiego pojazdu w komunikacji miejskiej na Podbeskidziu - odbyła się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Pojazd rozpocznie regularne kursy na początku sierpnia, głównie na najpopularniejszej linii nr VII do Bielska-Białej.

W tym miesiącu do Czechowic-Dziedzic powinien dotrzeć także drugi z autobusów elektrycznych. PKM oprócz autobusów kupił także niezbędną do ich ładowania infrastrukturę - dwie stacje ładowania: jedna, dwustanowiskowa, na terenie zajezdni PKM, służąca do nocnego ładowania pojazdów oraz druga, zlokalizowana na przystanku przy kopalni "Silesia" ładowarka pantografowa, służąca do ich podładowywania w ciągu dnia.

Elektroniczne autobusy są wyposażone w urządzenia do elektronicznych płatności. Bez gotówki: kartą czy smartfonem będzie można zapłacić za bilet. Zresztą tego typu bezgotówkowe płatności będą możliwe również w pozostałych autobusach czechowickiego PKM-u. Trwa montaż i konfiguracja biletomatów moblinych.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%