Zamknij

Polski Związek Niewidomych obchodził 70. rocznicę powstania

13:17, 19.10.2021 | materiał prasowy - UM BIELSKO-BIAŁA
Skomentuj 70 lecie Polskiego Związku Niewidomych
REKLAMA

15 października w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbył się koncert z okazji 70. rocznicy powstania Polskiego Związku Niewidomych. Na scenie BCK wystąpili zespół Sleep Of The Tank oraz wokalistka Daria Barszczyk i grający na organach Piotr Żołądek, wiersz recytował Jakub Smyrak.

Organizatorem koncertu było Koło Grodzkie Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Niewidomych w Bielsku-Białej.

Władze samorządowe podczas tego wydarzenia reprezentował zastępca prezydenta miasta Adam Ruśniak, a samorząd województwa śląskiego - członek zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs.

Koło Grodzkie Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Niewidomych w Bielsku-Białej liczy 230 członków. Na czele bielskiej organizacji od 2014 roku stoi prezes Tadeusz Gierycz. W zarządzie koła są: Stanisław Szlagor (wiceprezes), Aneta Krywult (sekretarz), Urszula Kępys (skarbnik) oraz Ewa Świderska, Magdalena Wala i Maria Kucharska (członkowie zarządu).

Dzięki aktywnej pracy związku niewidomi wędrują po górach, grają w kręgle, strzelają do tarczy, chodzą do kina, do teatru i na wernisaże. Biorą aktywny udział w rozmaitych zawodach, gotują i swobodnie poruszają się po mieście.

Działacze PZN robią wszystko, aby umożliwić niewidomym osiągnięcie jak największej samodzielności. Służą temu m.in. szkolenia z orientacji przestrzennej. Dużym ułatwieniem są prowadzono od lat w Bielsku-Białej działania zmierzające do tego, aby zmniejszyć uciążliwości związane z barierami architektonicznymi.  

[ZT]1868[/ZT]

(materiał prasowy - UM BIELSKO-BIAŁA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%