Zamknij

W dokumentach do ZUS trzeba będzie podać wykonywany zawód

13:00, 07.05.2021 | A.R
Skomentuj Gdy zgłaszasz pracownika musisz podać kod wykonywanego zawodu
REKLAMA

W dokumentach do ZUS trzeba będzie podać wykonywany zawód

Od 16 maja zmienią się wzory formularzy zgłoszeniowych ZUS ZUA i ZUS ZZA. Trzeba będzie w nich podawać kod wykonywanego zawodu przez ubezpieczonego.

Od tej daty w formularzach zgłoszeniowych ZUS ZUA  - Zgłoszenie do ubezpieczeń/zgłoszenie zmiany danych osoby ubezpieczonej i ZUS ZZA - Zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego/zgłoszenie zmiany danych, dojdzie kolejna rubryka, w której trzeba będzie przekazać informacje o wykonywanym zawodzie.

Podawany w formularzach kod wykonywanego zawodu powinien być zgodny z klasyfikacją zawodów, która określona jest przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r.

Obowiązek podawania kodu wykonywanego zawodu w dokumentach zgłoszeniowych do ZUS będzie dotyczył tylko tych formularzy składanych od 16 maja 2021 r. To od tej daty nie będzie już można wykorzystywać dotychczasowych wzorów dokumentów ZUS ZUA i ZUS ZZA

- informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostosuje program Płatnik oraz aplikację ePłatnik do tych zmian. Odpowiedni kod zawodu będzie można wybrać z podpowiadanej w programach listy.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%