Zamknij
REKLAMA

Donald Tusk spotkał się z przedstawicielkami Kongresu Kobiet Podbeskidzia

11:19, 03.08.2022 | A.R.
Skomentuj Donald Tusk spotkał się z przedstawicielkami Kongresu Kobiet Podbeskidzia
REKLAMA

Z nieoficjalną wizytą przebywał dzisiaj w Bielsku-Białej Donald Tusk. Spotkanie z przedstawicielkami Kongresu Kobiet Podbeskidzia i bielskiego samorządu odbyło się w Dworku New Restaurant przy ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej. Spotkanie miało charakter zamknięty.

Była to dość niespodziewana wizyta lidera Koalicji Obywatelskiej w Bielsku-Białej. W tym samym dniu we wczesnych godzinach porannych Donald Tusk odwiedził Cieszyn, gdzie spotkał się z burmistrz miasta Gabrielą Staszkiewicz. Podczas briefingu prasowego, który odbył się w Cieszynie poruszona została kwestia wypłaty środków z Krajowego Planu Odbudowy, które umożliwiłyby modernizację fragmentu linii kolejowej ze Skoczowa do Bielska-Białej, łączącej Cieszyn z naszym miastem i dalej Krakowem.

Do Bielska-Białej, były premier dotarł parę minut po 12.00. W restauracji Dworek New Restaurant czekały na niego przedstawicielki Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia wraz z przewodniczącą stowarzyszenia Agnieszką Nowak. Gościa powitała także posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel, zaś z ramienia władz miasta prezydent Jarosław Klimaszewski i jego zastępca Przemysław Kamiński. Na sali obecni byli również przedstawiciele bielskiego samorządu i senator Agnieszka Gorgoń-Komor.

Posłanka Mirosława Nykiel - pomysłodawczyni i założycielka Kongresu Kobiet Podbeskidzia przekazała na ręce Donalda Tuska jubileuszowy album, upamietniający historię Kongresu na przestrzeni 10 lat. 

W dalszej części spotkania Donald Tusk poruszył aktualne tematy związane z sytuacją ekonomiczną i polityczną w Polsce oraz odpowiadał na pytania z sali. Spotkanie miało charakter zamknięty - dziennikarze mieli możliwość przebywania na sali jedynie przez kilkanaście pierwszych minut.

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%