Zamknij
REKLAMA

Szpital Wojewódzki otrzymał pieniądze na przebudowę Oddziału Ratunkowego. Realizacja jeszcze w tym roku

20:00, 05.07.2022 | materiał prasowy
Skomentuj Jeszcze w tym roku SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) w Szpitalu Wojewódzkim zostanie przebudowany. Placówka otrzymała na to 670 tys. zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 .
REKLAMA

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał 670 tysięcy złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Realizacja inwestycji ma odbyć się jeszcze w tym roku.

"Od początku pandemii koronawirusa na nasz SOR trafiają pacjenci z COVID-19, którzy wymagają pilnej interwencji medycznej. Szpital jest najważniejszą jednostką w regionie, która uczestniczy w walce z wirusem SARS-CoV-2. Funkcjonowanie oddziału ratunkowego w tych warunkach jest utrudnione i wymaga wielu zmian organizacyjnych, w tym dostosowania istniejących pomieszczeń do stref sanitarnych"

- poinformowała Szafrańska.

Rzecznik podała, że na oddziale przebudowane zostaną wejście i pomieszczenie segregacji chorych. Z pomieszczenia terapii natychmiastowej wydzielona zostanie sala zabiegowa.

Rozbudowany zostanie także szyb windowy, łączący część ambulatoryjną z częścią obserwacyjną SOR. Szyb zostanie przedłużony o jedno piętro. Dzięki temu powstanie bezpośrednie połączenie między odcinkiem ginekologiczno-położniczym SOR, na który trafiają m.in. ciężarne z COVID-19, ze zlokalizowanym na drugim piętrze Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym. Skróceniu ulegnie m.in. czas transportu pacjentek, a także znacznie poprawi się organizacja pracy personelu.

"Umowy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim zawarło ponad 30 podmiotów leczniczych, które na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane otrzymały prawie 55 mln zł" - oznajmiła. Modernizacja SOR-u zostanie przeprowadzona do końca br.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%