Zamknij
REKLAMA

WORD w Bielsku-Białej dofinansuje 50 procent kosztów inwestycji drogowych w mieście

07:48, 22.06.2022 | materiał prasowy
Skomentuj WORD w Bielsku-Białej dofinansuje inwestycje drogowe. Inwestycje obejmą 50 procent kosztów
REKLAMA

WORD-y w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie przeznaczą po 1 mln zł na dofinansowanie inwestycji samorządów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  • Wysokość dofinansowania to 50 proc. kosztów inwestycji. Preferowane do dofinansowania przedsięwzięcia były: zawężenia pasów ruchu, czy wykonanie przejść dla pieszych zawierających dodatkowe rozwiązania wspomagające.
  • Dofinansowaniem objęte zostaną też: progi zwalniające, oświetlenie, dojazdy rowerowe i dojścia do przejść dla pieszych.

W Marszałkowskim Programie Poprawy Bezpieczeństwa na Drogach Województwa Śląskiego WORD-y w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie przeznaczą po 1 mln zł na dofinansowanie inwestycji samorządów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wysokość dofinansowania to 50 proc. kosztów inwestycji.

Preferowane do dofinansowania przedsięwzięcia były: zawężenia pasów ruchu (wykonanie przejść dla pieszych z zawężeniem jezdni) czy wykonanie przejść dla pieszych zawierających dodatkowe rozwiązania wspomagające i ułatwiające przekraczanie drogi: wyniesionych (również w ramach wyniesionych skrzyżowań), z wyspami azylu lub wysuniętymi platformami.

Dofinansowaniem objęte zostaną też: progi zwalniające, oświetlenie, dojazdy rowerowe i dojścia do przejść dla pieszych.

W składanych wnioskach samorządy miały uwzględnić liczbę zdarzeń - wypadków i kolizji - do jakich doszło na przejściu, które ma zostać zmodernizowane lub w jego obrębie. Należało dołączyć czytelną mapę lokalizacji, statystykę natężenia lokalnego ruchu oraz dokumentację projektową z zaznaczonymi instytucjami, czy ośrodkami z liczbą dzieci i seniorów.

Koszty, które nie będą uwzględniane, to m.in. nabycie nieruchomości pod pasy drogowe, samodzielne wykonanie ścieżek rowerowych, roboty w ramach utrzymania dróg, nadzory branżowe, nadzór autorski, dokumentacja projektowa, parkingi, pętle autobusowe czy ogrodzenia posesji.

Według danych śląskiej policji w 2021 r. na przejściach dla pieszych w regionie doszło do 533 zdarzeń drogowych, w których ucierpiało 291 osób, a 12 poniosło śmierć.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%