Zamknij
REKLAMA

Pojawiła się szansa na odnowienie beskidzkich szlaków

14:52, 10.09.2021 | materiał prasowy
Skomentuj Szlaki Beskidu Małego
REKLAMA

Jeszcze do 19 czerwca potrwa głosowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Jednym z projektów jest naprawa zniszczonych znakowań górskich szlaków. 

Zadanie jest przeznaczone dla turystów uprawiających pieszą turystykę górską i polega na wykonaniu prac znakarskich na górskich szlakach turystycznych w Beskidzie Śląskim, Beskidzie Żywieckim i w Beskidzie Małym.

Podczas prac znakarskich w terenie zostaną odnowione (malowanie szlaku) najbardziej zniszczone szlaki, stawiane będą nowe rogacze i tyczki kierunkowe, stawiane i remontowane stanowiska z mapą turystyczną. Będą też wykonane nowe mapy i wymienione zniszczone mapy turystyczne. W punktach widokowych powstaną stoły z ławkami i zostanie umiejscowiona panorama górska, zostaną również umiejscowione na skrzyżowaniach szlaków tablice informacyjne o przebiegu szlaków.

Zadanie obejmuje górskie szlaki turystyczne będące na terenie Powiatów: Bielskiego, Cieszyńskiego i Żywieckiego, oraz na terenie miasta Bielska-Białej. Powstanie również Wiślańska Odznaka Turystyczna promująca Beskidy. Koszt inwestycji to kwota 330 tys. 

Głosuj na poprawę bezpieczeństwa szlaków górskich w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Małym

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%