Zamknij

Dodaj komentarz

Bielsko-Bialskie Targi Książki w Bielsku-Białej. Autorzy i wydawcy

Agata Rucińska 13:46, 10.03.2026 Aktualizacja: 14:13, 10.03.2026
Skomentuj Bielsko-Bialskie Targi Książki w Bielsku-Białej. Autorzy i wydawcy Plakat organizatora

W dniach 13–15 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego przy ul. Cieszyńskiej 393 w Bielsku-Białej odbędą się Bielsko-Bialskie Targi Książki. Wydarzenie organizuje Fundacja Zakątek Fantastyki, która zajmuje się promocją literatury i wspieraniem czytelnictwa w regionie. Trzydniowy program obejmie spotkania z autorami, prelekcje oraz strefę wystawców związanych z rynkiem książki.

Trzydniowe wydarzenie literackie w Bielsku-Białej

Bielsko-Bialskie Targi Książki zaplanowano jako ogólnodostępne wydarzenie literacko-kulturalne skierowane do czytelników w różnym wieku. Program obejmuje spotkania autorskie, rozmowy z twórcami, wykłady ekspertów oraz prezentacje wydawnictw.

Podczas targów zaprezentuje się 17 wystawców. Wśród nich znajdą się zarówno ogólnopolskie i regionalne oficyny wydawnicze, jak również autorzy publikujący niezależnie oraz podmioty działające w obszarze edukacji i rynku książki.

W strefie wystawców dostępne będą publikacje z różnych gatunków, w tym literatura piękna, popularna, młodzieżowa, edukacyjna oraz książki o tematyce rodzinnej. W ofercie znajdą się także tytuły związane z literaturą grozy.

Spotkania autorskie i rozmowy z twórcami

Istotną częścią programu będą spotkania z pisarzami reprezentującymi różne nurty literackie. Wśród zaproszonych gości znajdą się autorzy literatury fantastycznej, młodzieżowej, obyczajowej oraz twórcy specjalizujący się w horrorze.

Spotkania mają mieć formę rozmów z publicznością, prezentacji książek oraz dyskusji dotyczących procesu twórczego i współczesnych trendów w literaturze.

Creepypasta i internetowe formy literatury grozy

Jednym z elementów programu będzie obecność twórców creepypast, czyli krótkich, fikcyjnych historii grozy rozpowszechnianych w internecie, często stylizowanych na współczesne miejskie legendy.

Autorzy reprezentujący ten nurt literacki tworzą zarówno treści publikowane w sieci, jak i książki oraz podcasty. Spotkania z nimi skierowane są głównie do młodzieży oraz dorosłych czytelników zainteresowanych nowymi formami narracji rozwijającymi się w przestrzeni internetowej.

Eksperci i twórcy internetowi w programie wydarzenia

Organizatorzy zaprosili również twórców internetowych i specjalistów zajmujących się tematyką społeczną i edukacyjną. Wśród gości znajdą się osoby popularyzujące wiedzę dotyczącą zdrowia dzieci, rodzicielstwa, psychologii oraz komunikacji.

Ich działalność w mediach społecznościowych łączy publikowanie materiałów edukacyjnych z praktycznymi poradami skierowanymi do rodzin i opiekunów.

– Targi mają być miejscem spotkań czytelników z autorami oraz przestrzenią do rozmów o książkach i współczesnych formach opowiadania historii – informują organizatorzy z Fundacji Zakątek Fantastyki.

Patronat honorowy

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez ministrę kultury i dziedzictwa narodowego Martę Cienkowską oraz prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Harmonogram i informacje dla odwiedzających

Bielsko-Bialskie Targi Książki odbędą się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego przy ul. Cieszyńskiej 393.

Godziny otwarcia wydarzenia:

  • 13 marca (piątek) – godz. 14.30–20.00
  • 14 marca (sobota) – godz. 9.00–20.00
  • 15 marca (niedziela) – godz. 9.00–17.00

Wstęp na wydarzenie jest ogólnodostępny.

Szczegółowy program spotkań oraz informacje organizacyjne dostępne są na stronie internetowej www.festiwalbielsko.pl.

(Agata Rucińska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%