Zamknij
REKLAMA

Malarstwo i piękno - wystawa artystów nieprofesjonalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku

10:11, 31.05.2022 | materiał prasowy
Skomentuj Malarstwo i piękno - wystawa artystów nieprofesjonalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku
REKLAMA

Uczestnicy bielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają na wystawę swoich prac malarskich do Książnicy Beskidzkiej. Wernisaż wystawy już 6 czerwca o godzinie 17.00.

Do końca czerwca w Książnicy Beskidzkiej będzie można obejrzeć wystawę twórców nieprofesjonalnych bielskiego UTW, zatytułowaną Malarstwo i piękno.

Wystawa artystów nieprofesjonalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Myślimy malarstwo i w naszych umysłach pojawiają się: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael. Myśląc piękno, widzimy oczyma wyobraźni obrazy Boznańskiej, Wyspiańskiego, Fałata… naszego Pana prof. Ernesta Zawady. Tworzymy piękno, malując. Równocześnie przenosimy na płótno zjawiska, które nas inspirują, zachwycają.

Malarstwo i piękno wprowadziło nas w krąg sztuk wyzwolonych. Tworzymy piękne obrazy wieloma technikami, które doskonalimy, pracując w zespole razem na zajęciach plastycznych pod kierunkiem Pana prof. Ernesta Zawady.

Pięknem i malarstwem wypełniamy przestrzeń i czas naszego życia, wypełniamy przestrzeń naszych domów; czas, który mamy na skupienie się nad naszym płótnem, używając farb, pasteli, pędzli.

Tworzymy wystawy naszych prac, naszych dzieł malarskich.

Jesteśmy w zespole bardzo aktywnym twórczo, wzajemnie się inspirujemy, aktywizujemy do podjęcia tworzenia nowych prac w ulubionych technikach, rozwijamy nasze nowe możliwości. Ciągle mamy zapał i pasję do malowania, do uwidaczniania piękna, które rodzi się w naszych umysłach.

Malując, chcemy pokazać piękno, które nas otacza w naszym świecie, w przyrodzie, w twarzach, w naszych mikrokosmosach. 

Ponieważ istniejemy, dajemy z siebie światu to, co mamy najlepszego, to, co teraz pojawia się spod naszych pędzli, malując farbami, piórkiem czy pastelami na naszych podobraziach. W naszym Zespole Plastycznym realizujemy piękną stronę życia.

Halina Klimczyk-Gawęda

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%