Zamknij
REKLAMA

Ogrodnik miejski musi zadbać o odpowiednie warunki dla drzew na placu Wojska Polskiego

15:48, 21.06.2022 | materiał FB Dariusz Gajny
Skomentuj Systemy antykompresyjne wykorzystane będą na placu Wojska Polskiego
REKLAMA

Na Placu Wojska Polskiego trwa właśnie montaż pierwszych w mieście systemów antykompresyjnych dla sadzonych w ramach inwestycji drzew - poinformował na swoim profilu Dariusz Gajny, pełniący funkcję ogrodnika miejskiego.

Remont i przebudowa placu Wojska Polskiego posuwają się w dość szybkim tempie. Teraz nadszedł czas na przygotowanie odpowiedniego środowiska dla drzew, które mają pojawić się na niezbyt przyjaznym dla siebie podłożu. Wykorzystane do tego zostaną specjalne systemy antykompresyjne.

Te niebieskie skrzynie to właśnie systemy antykompresyjne, które zapobiegają zagęszczaniu podłoża, w którym rosną drzewa, a tym samym umożliwiają swobodny przepływ wody, składników odżywczych i powietrza w strefie korzeniowej drzew. Składają się z modularnych części, które razem tworzą rodzaj konstrukcji. Konstrukcja ta przejmuje duże obciążenia spowodowane ruchem pojazdów, podczas gdy substrat wewnątrz konstrukcji pozostaje nieskompresowany i dzięki temu zapewnia drzewu optymalne warunki - tłumaczy miejski ogrodnik Dariusz Gajny.

Te niebieskie skrzynie to właśnie systemy antykompresyjne, które zapobiegają zagęszczaniu podłoża, w którym rosną drzewa,

Zastosowanie takiego systemu pozwoli na polepszenie warunków do rozwoju drzew w trudnym miejskim środowisku a posadzone drzewa będą cieszyły nas i przyszłe pokolenia. Sadzimy świadomie a nie tak jak kiedyś "jakoś to będzie". Drzewa zasilane będą wodą opadową z podziemnych zbiorników o których pisałem wcześniej - podkreśla Dariusz Gajny.

fot. FB Darek Gajny - plac Wojska Polskiego

 

(materiał FB Dariusz Gajny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%