Zamknij

Wiemy, co wybrali bielszczanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim

15:04, 17.10.2021 | A.R
Skomentuj
REKLAMA

9 października 2021 roku zakończyło się głosowanie mieszkańców na projekty osiedlowe i ogólnomiejskie złożone do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2022 rok.

Bielszczanie oddali w tym roku prawie 20 tysięcy ważnych głosów - 10 036 na projekty osiedlowe i 9 209 na projekty ogólnomiejskie. W sumie do rozdysponowania było 7,4 mln złotych.

Wśród projektów ogólnomiejskich przeważały pomysły związane z ekologią i stworzeniem w naszym mieście nowych zielonych zakątków. Jeden z takich projektów o nazwie "Zielone place zabaw" przeszedł do realizacji uzyskując 1419 głosów. Projekt opiewa na kwotę 680 tys. złotych i zakłada budowę oraz rozbudowę w różnych częściach miasta placów zabaw zlokalizowanych właśnie wśród zieleni (Biała Północ, Południe, Hałcnów i Straconka).

Drugi wybrany projekt, który uzyskał najwyższą liczbę głosów - 1724, to "Poszukiwanie Przodków Joe Biden'a Straż-Kościół". Pomysł polega na stworzeniu Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego wraz utworzeniu miejsc parkingowych przy nowym cmentarzu w Starym Bielsku dla odwiedzających swoich bliskich zmarłych.

Z projektów ogólnomiejskich pozostały niewykorzystane środki w kwocie 56 tys. złotych.

W ramach projektów osiedlowych, na które przeznaczono kwotę 6 mln złotych, do dalszej realizacji przejdą między innymi: budowa asfaltowego Pumptracku przy ul. Lotniczej, doposażenie placów zabaw na osiedlach, stworzenie Galerii Sztuki Współczesnej w LO nr VIII czy działania integracyjne Od juniora do seniora na osiedlu Grunwaldzkim. Pełny wykaz zwycięzkich projektów mozna znaleźć TUTAJ

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%