Zamknij

Koniec remontu na ulicy Lipnickiej. Nowa pętla autobusowa

17:21, 16.09.2021 | Bielskirynek.pl - materiały MZK
Skomentuj Pętla autobusowa w Lipniku Dolnym
REKLAMA

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył inwestycję pn. “Remont ulicy Lipnickiej w Bielsku-Białej”, w trakcie której wybudowana została nowa pętla autobusowa w Lipniku Dolnym.

Zmianie uległa lokalizacja przystanku dla pasażerów wsiadających obsługiwanego przez linie nr 13, 13W, 27, 35, 35L, 35S, który został przeniesiony z ul. Podgórnej na ul. Lipnicką nieopodal Domu Kultury w Lipniku. W bezpośrednim sąsiedztwie estakady Wschodniej Obwodnicy Miasta Bielska-Białej (obok budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku) utworzony został dodatkowy przystanek dla pasażerów wysiadających (końcowy), na którym bieg kończą linie nr 13, 13W i 27.

Nawierzchnia przystanku autobusowego została wykonana z betonu cementowego a obok krawężników zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami a także płytki naprowadzające koloru żółtego ułatwiające osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym.

Na przystanku posadowiona została także nowa wiata przystankowa dostosowana do potrzeb pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz pasażerów podróżujących z małymi dziećmi w wózkach (brak siedziska w III module wiaty).

Wiata przystankowa w Lipniku Dolnym

Zastosowana została także nowa (docelowa) kolorystyka infrastruktury przystankowej dla obszaru miasta położonego poza strefą konserwatorską – zgodna z zapisami projektowanej tzw. Uchwały Krajobrazowej (żółto-czerwoną kolorystykę zastąpił kolor grafitowy).

Wiata przystankowa wyposażona została w tablice czołowe z nazwą oraz numerem przystanku autobusowego, dzięki czemu pasażerowie będą w stanie znacznie szybciej odszukać informację o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej (aplikacji ITSBB, kiedyprzyjedzie.pl oraz na stronie internetowej rozklady.bielsko.pl).

(Bielskirynek.pl - materiały MZK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%