Zamknij

Czy w Bielsku-Białej seniorzy doczekają się Złotej Rączki?

11:38, 15.09.2021 | A.R
Skomentuj Budzet Obywatelski 2022 - złota rączka dla seniorów
REKLAMA

Projekt „Złota Rączka dla Seniorów” polega na zapewnieniu bielskim seniorom nieodpłatnej pomocy w drobnych naprawach domowych. Od dłuższego czasu stara się o jego realizację pani Elżbieta Rosińska - przewodnicząca bielskiej Rady Seniorów. Być może w tegorocznej edycji BO 2022 projekt zyska poparcie bielszczan.

"Złota rączka dla Seniorów" adresowana będzie do osób w wieku 65 +, (ze szczególnym uwzględnieniem osób mieszkających samotnie, niepełnosprawnych) - tych wszystkich, którzy nie posiadają możliwości samodzielnego wykonania drobnych napraw domowych. 

Oni to właśnie będą mogli skorzystać z pomocy w drobnych naprawach domowych. Przez drobne naprawy rozumie się usługi nie wymagające dużych nakładów finansowych, nie wymagające specjalistycznych uprawnień jak również nie wymagające natychmiastowej interwencji np.:

  • wymiana uszczelek, baterii sanitarnych, wężyków, syfonów, spłuczek
  • montaż lub naprawa zamków w drzwiach, oknach, meblach,
  • mocowanie luster, obrazów, karniszy, rolet, półek, suszarek łazienkowych.....
  • i wiele podobnych

Koszt jednej naprawy nie powinien przekraczać kwoty 150 zł. Na życzenie seniora, materiał wykorzystany do usługi może być droższy ale za dopłatą seniora. W ramach projektu senior ma prawo do 1 usługi w ciągu 1 miesiąca – aż do wyczerpania kwoty budżetu przeznaczonego na projekt. Sposób korzystania z usług będzie objęty regulaminem, zaś realizacja projektu, jak sugeruje pomysłodawczyni, powinna być powierzona organizacji pozarządowej lub spółdzielni socjalnej.

Warto podkreślić, iż program "Złotej rączki dla seniorów" funkcjonuje już w wielu miastach Polski i cieszy się dużą popularnością, a co najważniejsze sprawdził się w działaniu.

Szacunkowy koszt projektu, to kwota 200 tys. złotych.

 

Przypominamy, iż w tegorocznym Budżecie Obywatelskim opinię pozytywną uzyskało łącznie 65 projektów, w tym 15 ogólnomiejskich i 50 osiedlowych, natomiast opinię negatywną wydano w 36 przypadkach, otrzymało ją 19 projektów ogólnomiejskich i 17 osiedlowych.

Głosowanie mieszkańców rozpocznie się 23 września i potrwa do 9 października. Lista zwycięskich projektów podana zostanie do wiadomości do 22 października.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%