Zamknij
REKLAMA

Drzewo w krajobrazie - uczniowie bielskiego Mechanika fotografowali drzewa

12:33, 23.04.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała
Skomentuj Jedna z prac konkursowych uczniów z bielskiego Mechanika
REKLAMA

22 kwietnia – w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi – w siedzibie Nadleśnictwa Bielsko uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej – odebrali nagrody książkowe za udział w konkursie fotograficznym o roli i znaczeniu drzew w przestrzeni miejskiej i środowisku Drzewo w krajobrazie. 

W październiku 2020 roku zorganizowany został konkurs fotograficzny Drzewo w krajobrazie w ramach obchodzonego 20 października Światowego Dnia Krajobrazu - pod hasłem O cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa. Zadaniem uczestników było sfotografowanie drzewa wartego zachowania i ochrony w otoczeniu swojego miejsca zamieszkania. Należało zmierzyć obwód drzewa na wysokości 1,3 m i określić jego lokalizację za pomocą GPS-u  lub Google Map. Uczniowie Mechanika o informację na temat wieku opisywanych drzew uzyskali w Nadleśnictwie Bielsko.

Nagrodzenie uczniowie bielskiego Mechanika

Ze względu na sytuację pandemiczną przesunęliśmy odbiór nagród na 22 kwietnia, kiedy to obchodzony jest Światowy  Dzień Ziemi  i zaplanowaliśmy tego dnia zajęcia terenowe w nadleśnictwie. Udało się tylko odebrać nagrody książkowe dla uczniów Mechanika z rąk Izabeli Pigan  z Nadleśnictwa Bielsko. Zajęcia terenowe znowu przełożyliśmy na później - z nadzieją że w końcu się uda je zorganizować

– informuje nauczycielka geografii w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej Grażyna Wątroba, prowadząca działania związane z promowaniem postaw ekologicznych wśród uczniów Mechanika.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%