Zamknij
REKLAMA

Lipnicki szlak spacerowy tropami leśnych mieszkańców

20:34, 04.06.2021 | A.R
Skomentuj Lipnik - ławeczka Sowa
REKLAMA

"Bo Łączy Nas Lipnik" - drewniane ławeczki wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 r. przyciągają przede wszystkim najmłodszych mieszkańców dzielnicy Lipnik, chociaż starsi także nie pogardzą chwilą odpoczynku. Pojawiły się wprawdzie z małym opóźnieniem, bo dopiero w 2020 r. lecz w tej chwili wyznaczyły niedzielny szlak spacerowy tropem mieszkańców beskidzkich lasów.

Dlaczego dzieci lubią te miejsca? Oczywiście dlatego, że mogą tu spotkać zaklęte w drzewie zwierzęta. jedna z nich to sarna, stojąca tuż obok przystanku MZK "Lipnicka Mostek" na ulicy Lipnickiej, 

ławeczka na ulicy Lipnickiej a obok niej drewniana rzeźba sarny

Druga ławka Sowa - stoi na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 13 w Lipniku. 

Sowa przy szkole podstawowej nr 13 w Lipniku

Trzecia ławka Lisek, na czas remontu drogi i chodnika została zabezpieczona i w elementach znajduje się w korytarzu Domu Kultury w Lipniku. Dzieci o niej mówią, że na oparciu lisek wygląda jak żywy. Często go głaskają, gdy idą do domu i mimo, że jest z drewna, dzieci są przekonane, że pod ich nieobecność na pewno mały lisek musi psocić!

Lisek na czas remontu umieszczony w DK

O dużym listku dzieci mówią, że jest smutny. Stoi w kącie i doczekać się nie może, kiedy ławka na swym starym miejscu stanie. Mówią także, że był smutny, bo zimą bardzo bał się, że na opał go przerobią! 

Jest jeszcze niedźwiedź, koziołek i borsuk - czekamy zatem na Wasze zdjęcia z niedzielnych spacerów. 

Mapa spaceru:

Mapa wyznaczająca szlak spacerowy

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Renata Renata

0 0

http://www.ro-lipnik.pl/inicjatywy/aktywnosc/dziedzictwo-i-kultura/110-beskidzkie-zwierzeta/307-lokalna-laweczka na stronie Rady Osiedla Lipnik jest opis zwierzaków z ciekawostkami i galerią oraz wskazane punkty. Serdecznie zapraszamy do Lipnika. 21:03, 06.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%