Zamknij

Jak sobie pomóc przy bólach odcinka szyjnego kręgosłupa?

08:33, 15.07.2023 Gabriela Ciszyńska-Matuszek, dyplomowana terapeutka Techniki Bowena, członek Stowarzyszenia Bowtech Aktualizacja: 08:56, 15.07.2023
Skomentuj fot. ilustrujące fot. ilustrujące

Odcinek szyjny składa się siedmiu kręgów, o znacznie delikatniejszej budowie niż kręgi pozostałych odcinków kręgosłupa, które patrząc z boku tworzą tzw. lordozę szyjną. Warto zaznaczyć również, że kręgosłup szyjny jest najbardziej ruchomym odcinkiem całego kręgosłupa, ale też w związku z tym cechuje się zwiększoną podatnością na rozwój różnych dolegliwości, utrudniających pracę, a także i normalną aktywność życiową.

Często odcinek ten dotknięty jest rozwojem choroby zwyrodnieniowej lub dyskopatią, które to schorzenia powodują usztywnienie szyi, zaburzenia ruchomości, ale również mogą powodować ucisk na korzenie nerwowe, który objawia się bólami szyi promieniującymi do ramion.

Dodatkowo w tym najdelikatniejszym odcinku kręgosłupa dochodzi problem różnego rodzaju urazów tj. np.

  • zsuwanie się jednego z kręgów względem drugiego (kręgozmyk przedni lub tylny),
  • złamania elementów kręgów
  • uszkodzenie typu smagnięcia biczem (najczęściej w wyniku urazu komunikacyjnego , kiedy uderzenie w przeszkodę powoduje nagłe zgięcie głowy do przodu i szybki wyprost, a skutek czego uszkodzeniu ulegają więzadła kręgosłupa szyjnego oraz mięśnie szyi.

W terapii znaczenie ma odpoczynek, czasowe ograniczenie ruchów szyi, odpowiednio dobrane ćwiczenia, a także rehabilitacja. Przy rehabilitacji doskonale sprawdza się terapia powięziowa metodą Bowena.

Nasi pacjenci zmagający się z dolegliwościami odcinka szyjnego kręgosłupa często już po pierwszym zabiegu odczuwają poprawę, choć zazwyczaj rekomendowana jest jeszcze kontynuacja terapii, aby terapeuta mógł rozluźnić wrażliwy obszar i poprzez stymulacje powięzi „wymusić”, jeśli jest to możliwe- powrót do naturalnego położenia.

Terapeuta wykonujący zabieg uczy również pacjenta pewnych ćwiczeń, które wspomagają efekt zabiegu, a przede wszystkim, dzięki regularnemu ich stosowaniu pozwalają pacjentowi uchronić się od nawrotów tej dolegliwości.

Technika Bowena jest naturalną, bezpieczną i nieinwazyjną

terapią, która w zależności od wskazań i problemu może być jedyną formą rehabilitacji lub stanowić doskonałe uzupełnienie innych zleconych przez lekarza form terapii ruchowej. Co niezwykle istotne terapia Bowena nie tylko niweluje skutki w postaci bólu, ale pomaga dotrzeć do przyczyny problemu.

Zabiegi Techniką Bowena działają na struktury mięśniowo-powięziowe, pomagają dotlenić i odżywić komórki.

W naszym gabinecie, gdy jest to wskazane - oferujemy naszym pacjentom również taping kinezjologiczny i medyczny, jako uzupełnienie terapii manualnej techniką Bowena, dzięki czemu mogą doświadczyć kompleksowej pomocy przy schorzeniach i dysfunkcjach neurologicznych, urazach, przeciążeniach w obrębie narządu ruchu, wadach postawy, w zespołach bólowych, a także urazach sportowych.

Zapraszamy do skorzystania z tej bezpiecznej i naturalnej terapii, chętnie pomożemy Państwu w naturalny sposób uporać sięz dolegliwościami.

Gabinet Terapii Bowena, ul.Ametystowa 25, Bielsko-Biała.

  • Rezerwacja telefoniczna wizyt: 507 051 793, 603 840 225
  • Rezerwacja wizyt on line: www.bowen.net.pl
(Gabriela Ciszyńska-Matuszek, dyplomowana terapeutka Techniki Bowena, członek Stowarzyszenia Bowtech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%