Zamknij

Pediatryk prowadzi akcję szczepień wśród uczniów bielskich placówek

09:51, 23.09.2021 | materiał prasowy
Skomentuj Bielski pediatryk bierze udział w akcji szczepienia uczniów
REKLAMA

Kiedy na przełomie roku 2020/2021 rozpoczęły się szczepienia pracowników służby zdrowia, dziecięcy szpital w Bielsku-Białej włączył się do tego wykonując szczepienia swojego personelu. Potem uczestniczył w akcji szczepień populacyjnych, kiedy to kolejne roczniki chętnych osób mogły skorzystać z takiej formy ochrony przed koronawirusem.

Co więcej, placówka ze szczepieniami wyszła na zewnątrz, odwiedzając w domach osoby, które miały trudności, aby samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. A w ostatnich tygodniach, we współpracy z dwiema bielskimi parafiami –  Chrystusa Króla na Leszczynach oraz św. Mikołaja – personel Szpitala Pediatrycznego szczepił wiernych po niedzielnych nabożeństwach.

Obecnie szpitalny punkt szczepień odwiedzają uczniowie bielskich placówek oświatowych w ramach akcji szczepień w szkole. Jednocześnie „pediatryk” informuje, że punkt ten jest nadal czynny dla wszystkich zainteresowanych.

Szczepimy osoby dorosłe, młodzież w wieku powyżej 16-tego roku życia oraz nastolatków w wieku od 12 do 16 lat. W przypadku tej ostatniej grupy do szczepienia kwalifikuje lekarz dyżurujący w punkcie szczepień w oparciu o pełne, profesjonalne badanie pediatryczne.  A jeśli rodzice uczniów pobierających naukę indywidualną w domu obawiają się wybrać z nimi do punktu szczepień, to możliwe jest wykonanie szczepienia w miejscu zamieszkania. Szpital będzie również uczestniczył w wykonywaniu szczepień nieodpłatnych przeciwko grypie zgodnie z wytycznymi oraz będzie wykonywał szczepienia przeciw COVID-19 trzecią dawką zgodnie z wykazem wskazań do jej podania obejmującym osoby powyżej 50 roku życia i pracowników ochrony zdrowia

– mówi Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W sprawach dotyczących szczepień przeciwko COVID-19  można telefonować do dziecięcego szpitala w godzinach od 8:00 do 14:00 pod numer: 881 045 960.

[info: rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego]

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%