Zamknij
REKLAMA

Parafia ewangelicka w Szczyrku rozdaje piłki

18:05, 10.06.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała
Skomentuj fot. UM BB - z-ca prezydenta Przemysław Kamiński i ks. Jan Byrt
REKLAMA

Parafia ewangelicka w Szczyrku postanowiła wykorzystać zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do tego, by zachęcić do ruchu na świeżym powietrzu. Podczas specjalnych niedzielnych nabożeństw młodzieży będą przekazywane piłki. Miasto Bielsko-Biała również przyłączyło się do akcji.

Proboszcz szczyrkowskiej parafii ks. Jan Byrt przez ponad dwa miesiące zbierał piłki od różnych darczyńców - samorządów, polityków, sportowców i sponsorów. Udało się zdobyć ponad 250 piłek, które od najbliższej niedzieli, 13 czerwca, będą rozdawane młodzieży.

Miasto Bielsko-Biała również odpowiedziało na zaproszenie parafii. Zastępca prezydenta Przemysław Kamiński osobiście zawiózł do Szczyrku kilka piłek, które w imieniu mieszkańców miasta przekazał na ręce proboszcza.

W okresie pandemii i obostrzeń młodzi ludzie, tak mocno przywiązani do czterech ścian i ekranów komputerów, nie mieli okazji do zbyt intensywnego ruchu. Parafia zastanawiała się, w jaki sposób to zmienić i wpadliśmy na pomysł, by wykorzystać zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i podczas specjalnych nabożeństw, łącząc słowo boże i idee sportowe, zachęcić młodzież do aktywności na świeżym powietrzu

- powiedział ks. Jan Byrt.

Przekazując piłki, zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński podkreślał, że pastor Jan to postać nietuzinkowa, a sam pomysł jest bardzo na czasie i jak zwykle oryginalny. Dodał również, że taka liczba pozyskanych piłek pokazuje, jak wiele osób zaangażowało się w akcję i jak wielu osobom zależy na zachęcaniu młodzieży do ruchu.

Pod koniec mistrzostw parafia ewangelicka chce zorganizować turniej, w którym wezmą udział wszyscy, którzy otrzymali piłki.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%