Zamknij
REKLAMA

Kolejny etap podróży #Górskiej Odysei

09:29, 10.06.2021 | mat. nadesłany
Skomentuj Dominik Dobrowolski - GO5
REKLAMA

#GórskaOdyseja

to 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów, który ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Trasa podzielona jest na dziesięć etapów. W wybrany weekend w każdym miesiącu (od stycznia do października 2021 r.) grupa wolontariuszy pod przewodnictwem ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego pokonuje każdorazowo kilkadziesiąt km. 

12 czerwca (sobota) o godz. 10:00 na parkingu przy pętli autobusowej w Szczyrku Białej organizatorzy Górskiej Odysei zapraszają na konferencję prasową. Tuż po spotkaniu z mediami uczestnicy Górskiej Odysei wyruszą szlakiem zielonym na Klimczok wraz z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim (pomysłodawca akcji), żeby posprzątać szlaki.

Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji sprzątania szlaków prosimy o mejl na adres [email protected] .

W ramach akcji sprzątania – po zdobyciu Klimczoka – nastąpi powrót szlakiem czerwonym i żółtym przez przełęcz Karkoszczonka. Dystans tej pętli to ok. 6,5 km z przewyższeniem ok. 460 m. Przejście całej trasy zajmie około 3,5 godziny.

A już w najbliższy piątek (11 czerwca) w ramach 6. etapu Górskiej Odysei wolontariusze razem z Dominikiem Dobrowolskim wyruszą z Węgierskiej Górki. Przejdą 45-kilometrową trasę przez Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, kończąc wędrówkę 12 czerwca w Skoczowie. Chętnych do udziału w wędrówce również prosimy o mejl na powyższy adres.

Górska Odyseja w Beskidzie Żywieckim - Etap 5

Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%