Zamknij

Szukamy domów dla naszych psiaków!

11:31, 16.05.2021 | materiał nadesłany
Skomentuj DOMDLAPSA - jeden z psiaków poszukujących nowego domu
REKLAMA

17 maja o godz. 11.00 w Galerii Sfera II odbędzie się inauguracja akcji DOMDLAPSA, którą prowadzi grupa wolontariuszy działająca przy bielskim Schronisku dla zwierząt.

Partnerami akcji są: Galeria SFERA oraz Fundacja ekologiczna ARKA.

17 maja otwieramy wystawę promującą adopcję psów z bielskiego schroniska. Na pięknych zdjęciach Marty Lelek przedstawionych jest 11 psów, dla których wolontariuszki szukają nowych domów. Pierwsza edycja akcji potrwa do końca maja. Będziemy promować akcję w mediach społecznościowych i publikować zdjęcia kolejnych psów do adopcji. Celem akcji jest także promocja wolontariatu w bielskim schronisku dla zwierząt.

- informują organizatorzy

29 maja odbędzie się kolejny Charytatywny Kiermasz Zabawek, z których dochód przeznaczymy właśnie na inicjatywę DOMDLAPSA.

Nazywamy się DOMDLAPSA, pracujemy, jako wolontariuszki w schronisku w Bielsku-Białej od 12 lat. Wyprowadzamy psy na spacery, staramy się o nie dbać, czasem leczyć, a przede wszystkim szukamy dla nich nowych domów. Co roku wydajemy kalendarz promujący adopcje. Zyski z jego sprzedaży w całości przeznaczamy na pomoc dla psów. Można nas znaleźć na facebooku: facebook.com/Domdlapsa. W ramach wystawy fotograficznej przedstawiamy wybrane psy ze schroniska w Bielsku-Białej, psy niemłode, takie, z których większość już długo czeka na nowy dom. Niestety ludzie na ogół chcą psa młodego. Jednocześnie takiego, który nie zniszczy im mieszkania, nie będzie ciągnął na smyczy i generalnie najchętniej będzie leżał na kanapie. Tymczasem młode psy rzadko spełniają te oczekiwania. Starsze tak i właśnie takie polecamy Państwu do adopcji, mając nadzieję, że zdołają zaznać ludzkiej opieki i miłości, zanim ich życie się zakończy.

- mówią wolontariusze z bielskiego schroniska

Przy każdej planszy wiszą ulotki z informacjami o psie, które można zabrać ze sobą i pokazać sąsiadowi, czy znajomemu. Zachęcamy do szukania domu dla chociaż jednego psa. Zapraszamy do współpracy! Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa!

- zachęcają organizatorzy

Galeria SFERA z chęcią zaangażowała się w organizację wystawy DOM DLA PSA. To kolejna inicjatywa, którą podejmujemy wspólnie z Fundacją ARKA i której celem jest pomoc zwierzętom. Cykliczne kiermasze „Zabawki ratują zwierzaki” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w nasz kalendarz i cieszy się zainteresowaniem klientów, którzy przynoszą nam książki, gry i inne zabawki. Cały dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na wsparcie fundacji i instytucji niosących pomoc zwierzętom z Bielska i okolic. Nie tylko ratujemy zwierzęta, ale również zachęcamy naszych klientów do tego, aby zamiast wyrzucać niepotrzebne już, ale wciąż dobrej jakości zabawki, przekazywali dalej. Tego typu świadome, ekologiczne działania są nam bardzo bliskie. Cieszymy się więc, że możemy wraz z ARKĄ zrobić kolejną, dobrą rzecz dla zwierząt i środowiska

-- podkreśla Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii Sfera

Więcej informacji: Marta Lelek, DOMDLAPSA, 608 508 049, Wojciech Owczarz, 609267020

(materiał nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%