Zamknij
REKLAMA

Butelki życia - ogólnopolska akcja oszczędzania wody. Zobacz jak możesz to zrobić i wygrać nagrody

11:30, 05.08.2022 | mat. nadesłany
Skomentuj Butelki życia - ogólnopolska akcja oszczędzania wody
REKLAMA

Fundacja Arka zaprasza do ogólnopolskiej akcji oszczędzania wody - Butelki życia.

Pokaż nam jak oszczędzasz wodę i wygraj dizajnerską torbę BUTELKI ŻYCIA. Aż 50 toreb do wygrania.

Zapraszamy do akcji, która odbywa się na fanpage’u Fundacji ekologicznej ARKA https://www.facebook.com/fundacjaarka. W komentarzu pod postem

https://www.facebook.com/fundacjaarka/posts/pfbid0bjbCaJgJyBGC4K8r9sbcfpCsX8jXUA2RZeeEaHMk67rDes3Luh32rxZAqTWX46ZJl dodaj zdjęcia jak oszczędzasz wodę oraz jak gromadzisz deszczówkę w swoim ogrodzie. Napisz kilka zdań opisu. Pierwszych 50 relacji nagrodzimy torbami z grafiką akcji, w których później możecie nosić swoje Butelki Życia. Logo zaprojektowała dla nas bro bono Małgorzata Rozenau (rozenau.blogspot.com)

Zapraszamy także do akcji Butelki Życia

Zbieraj w swoim domu wodę (z porannej toalety, mycia warzyw czy naczyń, ale środkami ekologicznymi itd.), przelej ją do butelki/ butelek i podlej wybraną przez siebie roślinę. Możesz wybrać i podlewać jedno drzewo w mijanym przez ciebie parku, którym zaopiekujesz się w czasie suszy.

To proste działanie uczy nas szacunki do wody, bez której przecież nie ma życia. Stąd nazwa naszej akcji. Możemy także opiekując się wybranym przez siebie drzewem, krzewem doświadczyć głębokich zmian w naszym stosunku do otaczającej przyrody. Praktycznie każdego lata wykorzystuję wodę szarą do podlewania naszego ogrodu. Pomimo, iż gromadzimy deszczówkę w 4 zbiornikach to i tak są momenty, że jej brakuje.

- wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu i wieloletnia susza, sprawiają iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych. Susza dotyka nas wszystkich. Problem mają zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk.

Dlatego Fundacja ekologiczna ARKA zamierza nadal w roku 2022 prowadzić akcję edukacyjną ŁAPMY WODĘ, której celem będzie nakłonienie mieszkańców naszego kraju do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

„ W ramach akcji zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki, tworzenia ogrodów deszczowych oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach.

– tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Dla szkół zostaną przygotowane materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych, propozycje działań. W oparciu o te materiały w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania, z których relacje będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej na stronie www.zielonareka.pl

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. 609 267 020, [email protected]

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%