Zamknij

Zabawki ratują podopiecznych KOTełkowej Drużyny

17:59, 09.11.2021 | mat. nadesłany
Skomentuj Dochód z akcji Zabawki ratują zwierzaki trafi do Stowaryszenia KOTełkowa Drużyna
REKLAMA

13 listopada w Galerii SFERA odbędzie się finał kolejnej edycji akcji „Zabawki ratują zwierzaki".

Tym razem, środki zebrane podczas akcji, przeznaczone będą na podopiecznych Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna. Stowarzyszenie prowadzi jeden z największych domów tymczasowych dla kotów na Podbeskidziu - zazwyczaj przebywa w nim od 30 do 40 kotów.

Lalki, samochody, gry planszowe, puzzle czy klocki można przynosić do Galerii SFERA. Zabawki, które już się znudziły, lub z których wyrosły Wasze dzieci, dostaną drugie życie i pomogą potrzebującym zwierzakom w ramach kolejnej edycji akcji „Zabawki ratują zwierzaki”. Finał odbędzie się 13 listopada w Galerii SFERA.

Problem bezdomności zwierząt w Polsce jest ogromny. Według Głównego Inspektoratu Weterynarii w ponad 220 zarejestrowanych schroniskach żyje około 136 tysięcy zwierząt – psów jest przynajmniej trzykrotnie więcej niż przewidzianych dla nich miejsc, a jeszcze gorzej jest w przypadku kotów, których liczba jest przekroczona aż pięciokrotnie. Ile z nich żyje na wolności, często głodnych i chorych?

Chyba nikt nie jest w stanie tego zliczyć. Na szczęście oprócz schronisk na terenie całego kraju działa wiele fundacji i stowarzyszeń, które pomagają bezdomnym zwierzętom, jednak by skutecznie działać, często potrzebują wsparcia.

Dlatego Galeria SFERA konsekwentnie angażuje się w działania charytatywne. W listopadzie wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA zorganizuje kolejną edycję akcji „Zabawki ratują zwierzaki”.

Co zrobić, aby pomóc?

Wystarczy przynieść niezniszczone zabawki niemal każdego rodzaju (oprócz pluszaków) do Punktu Informacyjnego w Galerii SFERA I w godzinach 11:00 – 19:00. Zabawki zostaną zdezynfekowane i poddane kwarantannie, a następnie trafią na kiermasz. Będzie można zakupić je po okazyjnej cenie już 13 listopada w foyer Galerii SFERA II. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna z Bielska-Białej, które pomaga wolnożyjącym i schroniskowym kotom.

Akcja „Zabawki ratują zwierzaki” cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających Galerię Sfera. Do tej pory zorganizowaliśmy już dziesięć odsłon tej akcji, aż trzy odbyły się tylko w ciągu tego roku. Niegasnące zainteresowanie oraz zbliżający się okres Bożego Narodzenia to dobry pretekst, by jeszcze raz zorganizować zbiórkę niepotrzebnych, zalegających w domu zabawek. Cieszymy się, że kolejny raz będziemy mogli przekazać dochód z wydarzenia na pomoc zwierzakom, a przy okazji wspieramy bardzo proekologiczną inicjatywę, dając zabawkom drugie życie.

– mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

Beneficjent tej edycji wydarzenia, czyli Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, prowadzi jeden z największych domów tymczasowych dla kotów na Podbeskidziu – zazwyczaj przebywa w nim około 30 do 40 kotów.

W naszej codziennej działalności leczymy, zapewniamy opiekę, sterylizujemy, dokarmiamy i znajdujemy kotom nowe domy. Pod naszą opiekę trafia ogromna ilość kotów. To koty schroniskowe, wolno żyjące i każdy, który takiej pomocy potrzebuje. Dzięki naszej działalności koty dostają szansę na nowe życie. „Zabawki ratują zwierzaki” to wspaniała akcja i cieszymy się, że Galeria SFERA wraz z Fundacją ARKA organizuje ją cyklicznie. Opieka nad wolno żyjącymi i schroniskowymi zwierzętami jest naszym celem, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu – mówi Iwona Gorzkowska, założycielka i prezeska Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna.

Warto odwiedzić Galerię SFERA w sobotę 13 listopada i pomóc kotełkom w potrzebie.

Wydarzenie odbędzie się w zgodzie z aktualnymi wymaganiami sanitarnymi.

 

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%