Zamknij

Fundacja "ZBBnaUJ" wręczy pierwsze stypendia

16:03, 30.09.2021 | A.R
Skomentuj Fundacja "Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński"
REKLAMA

Fundacja "Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński" wręczy pierwsze stypendia. 15 października w Willi Sixta otrzymają je studenci I roku Uniwersytetu Jagiellońskiego będący w trudnej sytuacji materialnej.

Fundacja „Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński” powstała jako owoc pozytywnych doświadczeń i historii osób, które łączą dwie idee – Bielsko-Białą (i okolice) oraz Uniwersytet Jagielloński.

- tak piszą o sobie założyciele Fundacji: Aleksandra Pacek – rodowita bielszczanka, absolwentka Filologii Polskiej na UJ. Nauczycielka (dyplomowana) języka polskiego, ceniona pedagog, aktywna w zakresie działalności społecznej (Radio Anioł Beskidów) oraz Grzegorz Pacek – wychowany w Jarosławiu, ale z Bielskiem-Białą związany korzeniami rodzinnymi. 

Głównym celem fundacji jest pomoc uczniom z Bielska-Białej i najbliższych okolic, którzy chcieliby studiować na UJ, lecz z przyczyn głównie finansowych, nie zawsze jest to dla nich możliwe. Środki, z których przyznawane są stypendia, jak na razie pochodzą ze źródeł prywatnych, lecz celem fundacji jest objęcie pomocą znacznie szereszej grupy bielskiej młodzieży, a więc tym samym pozyskanie większej grupy fundatorów.

W Radzie Funacji zasiedli: Agata Smalcerz (z BWA), Artur Pałyga (dramaturg), prof. Sławomir Kołodziej (matematyk) i prof. Jerzy Stuhr (aktor, reżyser i pedagog). Wszystkie te osoby łączą dwa ważne elementy: związki z naszym miastem, bądź to przez korzenie rodzinne, bądż przez swoją działalność oraz wspólna Alma Mater Jagellonica. 

W dniu 15 października w murach Willi Sixta poznamy pierwszych trzech stypendystów Fundacji. 

 

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%