Zamknij

Akcja Śmieciobranie - sprzątamy parki, lasy i tereny zielone

10:50, 09.08.2021 | mat. nadesłany
Skomentuj akcja śmieciobranie
REKLAMA

10 sierpnia o godz. 10.00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza w Parku Włókniarzy w Bielsku-Białej rozpocznie się akcja Śmieciobranie. Zainauguruje ją niewielki happening i akcja sprzątania parku.

Zainaugurujemy także akcję Śmieciobranie, czyli Torba za śmieci.

Zbierz chociaż jedną reklamówkę śmieci w lesie, parku, nad rzeką i odbierz ekologiczną torbę na zakupy. W komentarzu pod postem na FB Fundacji ekologicznej ARKA wrzuć zdjęcie zebranej reklamówki śmieci i miejsce, w którym zbierałeś. Dla pierwszych 100 osób przygotowaliśmy ekologiczne torby na zakupy z grafiką Zielona Ręka artystki Małgorzaty Rozenau.

- informuje i zachęca do udziału organizator akcji - Fundacja Arka

Tutaj post, pod którym wrzucamy komentarze https://www.facebook.com/fundacjaarka/posts/6222719991086543

To kolejna odsłona naszej akcji, w której zachęcamy do sprzątania naszych lasów, parków, terenów przyrodniczych. Akcja jest bardzo prosta, gdyż zapraszamy wszystkich od lat, aby zebrać chociaż jedna reklamówkę tych śmieci. Akcja pokazuje także, że nasza siła to właśnie suma pojedynczych działań

– tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Dlaczego powinniśmy zbierać śmieci

Śmieci w lesie ranią i zabijają zwierzęta. Śmieci wyrzucane w lasach, parkach, nad rzekami, to nie tylko problem estetyczny. Na naszej bezmyślności cierpią także zwierzęta, głównie bezkręgowce, które wchodzą do butelek czy puszek po napojach i później nie mogą się z nich wydostać. Sarny ranią sobie nogi na rozbitych śmieciach szklanych, dziki jedzą różnorodne opakowania po jedzeniu. Różnorodne odpady budowlane czy z zakładów naprawy samochodów, doprowadzają do poważnego skażenia środowiska.

Coraz więcej badań naukowych wskazuje na to, że pobyt w lesie działa na nas leczniczo. Ale jak działa na nas taki las zaśmiecony, zanieczyszczony odpadami?

Przez cały rok także zbieramy śmieci w ramach akcji Śmieciobranie i zachęcamy wszystkich do dopisywania swoich zebranych reklamówek śmieci na stronie www.smieciobranie.pl

Akcja organizowana w ramach programu ZIELONA RĘKA – największego w Polsce programu w aktywnej edukacji ekologicznej, w którym bierze udział ponad 700 tysiecy uczestników. Więcej www.zielonareka.pl . Partnerami akcji są: Grupa Kęty S.A., Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A., Rekopol. Akcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Dodatkowe informacje: Wojciech Owczarz – prezes Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. 609 267 020, [email protected]

 

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%