Zamknij
REKLAMA

Praca po 50. roku życia w Bielsku Białej - jak szukać ofert pracy?

11:09, 23.05.2022 | materiał partnera

Rynek pracy jest szeroko otwarty dla ludzi w każdym wieku. Wbrew pozorom nie tylko młodzi ludzie poszukują zatrudnienia. Osoby po 50. roku życia coraz częściej decydują się na podjęcie nowego zawodu. Pracując na jednym stanowisku przez 20, 30 lat można z czasem się się wypalić. Nic dziwnego więc, że coraz to częściej spotykamy osoby w tym wieku podczas rekrutacji. Zmiana branży wówczas nie jest już tak prosta i wymaga o wiele więcej odwagi i samozaparcia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tematowi pracy po 50. roku życia w Bielsku-Białej. Podpowiem między innymi jak i gdzie jej szukać.

Bielsko-Biała czyli miasto słynne z przemysłu włókiennictwa

Bielsko-Biała to niezwykle urokliwe miasto położone na południu Polski w rejonie Beskidów. Przepływa przez nie malownicza rzeka Biała. Kojarzone jest dziś z rozwijającym się tutaj przemysłem samochodowym. Sam Tom Hanks nabył tutaj swojego fiata 126p. Jednak niewielu z nas wie, że jeszcze nie tak dawno temu, miasto to było znane z przemysłu włókienniczego. Było ono niewiele mniej kojarzone od Łodzi, czyli stolicy polskiej branży włókienniczej. Do dziś przejeżdżając przez miasto możemy minąć opuszczone budynki fabryk, które jeszcze w XX wieku przepełnione były pracownikami i cieszyły się ogromną popularnością. Nie przetrwały jednak do dziś, ale mimo to wielu bielski inwestorów podjęło się odnowienia tutejszej tradycji. Produkowane są tutaj obrania marek odzieżowych znanych na całą Polskę. Z tego też powodu, poszukiwane są dobre szwaczki, które poradzą sobie z nie łatwymi projektami. Jeżeli więc ktoś po 50. roku życia pragnie się przebranżowić a wie jak obsłużyć maszynę do szycia, powinien koniecznie rozważyć tą opcję.

Co można robić po 50. roku życia?

Po przeżyciu połowy życia człowiek nie ma już tyle energii jak kiedyś. Organizm staje się słabszy i nie koniecznie jest w stanie podołać wszystkim zadaniom jak 20 lat wcześniej. Jeżeli ma on w sobie wystarczająco wiele samozaparcia i chęci, jest wówczas w stanie podjąć się każdej z możliwych prac o jakich zamarzy. Pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt lat to nie wiek w którym można nazwać się już seniorem. Pracy dla takich osób jest naprawdę o wiele więcej niż można było się nam wydawać.

Jak wyżej wspomniano, ciągle poszukiwanymi pracownikami w Bielsku-Białej są szwaczki. Nie każdy oczywiście posiada wymagane zdolności na tego typu stanowisko. Pracodawcy szukają również pracowników sklepów spożywczych i odzieżowych. Młodzi ludzie często traktują tego typu pracę jako chwilową, co nie do końca podoba się właścicielom. Osoby po 50. roku życia są tutaj mile widziane o ile tylko będą w stanie nadążyć za klientami. Nie da się oczywiście pominąć branży gastronomicznej, w której doświadczenie pełni znaczącą rolę. Kobiety i mężczyźni którzy sporą część życia spędzili w kuchni i potrafią wyczarować smaczne dania są również na wagę złota. Wiek tutaj również nie ma większego znaczenia o ile nie będą nas ograniczać nasze ruchy. Niestety klient restauracji nie lubi czekać więc dobrze jest mieć tutaj sprawne stawy.

Jak znaleźć lekką i przyjemną pracę?

Prawdopodobnie każdy z nas marzy o lekkiej i przyjemnej pracy do której chodziłoby się codziennie z uśmiechem na twarzy. Znalezienie tego typu stanowisko nie jest rzeczą niewykonalną. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, regularnie przeglądać oferty pracy w Bielsku-Białej i aplikować tylko na te najbardziej interesujące. Proste, prawda?

Młodzi ludzie szukając pracy korzystają głównie z Internetu. Starsze pokolenie nie ufa już na tyle tej technologii i woli udać się do Urzędu Pracy lub popytać w okolicy czy nie szukają pracowników. Są to oczywiście skuteczne metody, ale mimo wszystko warto się przełamać i poszukać również w Internecie. Dobrze byłoby zapoznać się z portalami pracy, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji zawodowych.

Na co powinny uważać osoby po 50. roku życia podczas wyboru pracy?

Oszuści czekają na nas na każdym kroku. Coraz to często słyszy się o przekrętach na starszych osobach, które nie nadążają za najnowszą technologią i łatwo się nabierają. Jeżeli osoba taka nigdy nie miała wcześniej do czynienia z internetową rekrutacją powinna wówczas poprosić zaufaną osobę aby pomogła jej na tym etapie. Ludzie którzy mają doświadczenie w tym temacie łatwo rozpoznają podejszane ogłoszenie i unikną niechcianych problemów. Z kolei na przykład 60 letni człowiek który dwa razy dziennie sięga poczytać jedynie wiadomości w Internecie może mieć ogromny problem z ze znalezieniem godnej uwagi strony czy też stanowiska pracy. Powinien on podejść do tematu bardzo spokojnie i bez presji, tak aby nie narazić się na żadne niebezpieczeństwo. Konsekwencją bezmyślnego aplikowania może być niepotrzebny stres i nerwy które szkodzą zdrowiu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%