Zamknij
REKLAMA

Pedofile i inni przestępcy seksualni z Bielska-Białej [Zdjęcia i nazwiska]

06:30, 10.05.2021 | rps.ms.gov.pl
Skomentuj Pedofile i inni przestępcy seksualni z Bielska-Białej [Zdjęcia i nazwiska]
REKLAMA

Czy wiesz, że możesz w każdej chwili sprawdzić Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym? Jest on dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Wśród 800 gwałcicieli i pedofilów nie brakuje tam nazwisk z Bielska-Białej. Zobacz, jak wyglądają i dowiedz się, a co zostali skazani.

Mają na swoich kontach ciężkie przestępstwa, odsiadują długie lata za kratkami. Są tu też osoby, które zakończyły odbywanie kary albo przebywają w szpitalach psychiatrycznych. Są osoby, które gwałciły najbliższych, w tym dzieci, i zupełnie im obcych, zdarzało się, że w bestialski sposób. To, czego jednak nie da się nie zauważyć, to fakt, że na liście publicznie dostępnej brakuje wszystkich nazwisk.

Rejestr bowiem podzielony jest na trzy części:

  • publiczną, z ograniczonym dostępem i
  • dla Państwowej Komisji.

W rejestrze publicznym nie zobaczymy twarzy chociażby księży skazanych prawomocnym wyrokiem. Na dzień 9 maja 2021 lista zawiera 6 nazwisk przestępców, którzy pochodzą z Bielska-Białej. Oto oni:

Ryszard Batkowski

Ma 55 lat, pochodzi z Bielska-Białej, ale rejestr nie podaje, gdzie dokładnie dokonał przestępstwa - na pewno na terenie województwa śląskiego w 1994 roku. Orzeczenie w jego sprawie wydał Sąd Wojewódzki w Bielsku-Białej, kiedy miał 40 lat. Z podstawy prawnej orzeczonych kar, wynika, że zgwałcił osobę poniżej 15 roku życia ze szczególnym okrucieństwem lub dopuścił się zgwałcenia, działając wspólnie z innymi osobami, nie będąc pełnoletnim. Rejestr nie podaje, gdzie obecnie przebywa Batkowski.

Ryszard Batkowski

Bartosz Bieroński

Obecnie ma 43 lata, urodził się w Bielska-Białej i tu przebywa. Jego sprawą zajmował się Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej, a wyrok (4 lata pozbawienia wolności) zapadł w 2014 roku. W więzieniu przebywał do końca 2016 roku. Przestępstwa dokonał w swoim mieście. Zgwałcił dziewczynę poniżej 15 roku życia, a później namawiał lub pomagał jej usunąć ciążę. Oprócz wyroku miał orzeczony zakaz kontaktu przez 5 lat i wpłatę zadośćuczynienia w wysokości 10 tys. zł.

Bartosz Bieroński

Janusz Knapek

Obecnie w wieku 47 lat. Pochodzi z Bielska-Białej i jak wskazuje rejestr, od 2018 roku (początkowo areszt) przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Skazany przez Sąd Rejonowy w Żywcu w 2019 roku na 3 lata pozbawienia wolności. Skazany m.in. za zapisywanie filmów pornograficznych z udziałem dzieci, ich zbieranie i przechowywanie. Przy czym dokonał tego również w recydywie. Ma 15 lat zakazu przebywania w określonym przez sąd środowisku lub miejscach typu przedszkola, szkoły podstawowe, kąpieliska. Nie może też kontaktować się i zbliżać do pokrzywdzonych. Poddany terapii psychologicznej, seksuologicznej i farmakologicznej w trybie ambulatoryjnym.

Janusz Knapek

 

Mariusz Chryc

Ma 43 lata. Urodził się w Bielsko-Białej. Jak wskazuje rejestr, obecnie nie przebywa na wolności. Przestępstw dokonywał w Porębie Wielkiej w Wielkopolsce w latach 2002 - 2012, po 5 latach od ostatniego czynu orzeczenie sądu uprawomocniło się. Zgwałcił bliską osobę, która nie skończyła 15 lat. Robił to wielokrotnie w krótkich odstępach czasu. Ma zakaz kontaktowania się z określonymi w orzeczeniu sądu osobami.

Mariusz Chryc

Andrzej Krzanowski

Jest w wieku 48 lat. Pochodzi z Bieska-Białej, obecnie mieszka w Starym Kobylinie. Skazany na 4 lata przez Sąd Okręgowy w Kaliszu, przez 8 lat ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Przemocą, groźbą lub podstępem zgwałcił ją. Miała wówczas mniej niż 15 lat.

Andrzej Krzanowski

Bogdan Moroń

Ma dziś 38 lat. Jak poprzednicy, pochodzi z Bielska-Białej. Rejestr nie wskazuje jego obecnego miejsca przebywania. Skazany przez Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. Odbył karę w Zakładzie Karnym w Sztumie, dla mężczyzn - recydywistów, w latach 2013 - 2019. Skazany za gwałt jednej z najbliższych osób poniżej 15 lat na terenie Śląska. Podobnego czynu (innej czynności seksualnej) dopuścił się ponownie i został umieszczony w zakładzie zamkniętym w systemie terapeutycznym. Po odbyciu kary trafił do zakładu psychiatrycznego ze względu na wysokie prawdopodobieństwo, że znów popełni przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności seksualnej. Uznany przez sąd za osobę z zaburzeniami preferencji seksualnych, z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej na 5 lat.

Bogdan Moroń

 

Informacje zostały zebrane na bazie podstaw prawnych wymienionych w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (na dzień 9 maja 2021).

 

Czy, Twoim zdaniem, księża skazani za pedofilię, powinni znaleźć się w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym na liście publicznie dostępnej?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(rps.ms.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%