Zamknij

Ewakuacja turystów z kolejki linowej w Wiśle Malinka zakończona. Na trasie utknęło 10 osób, w tym trójka dzieci

18:59, 19.03.2022 | PAP
Skomentuj Strażacy: ewakuacja turystów z kolei linowej w Wiśle zakończona. Na trasie utknęło 10 osób, w tym trójka dzieci
REKLAMA

"Na trasie utknęło 10 osób, w tym trójka dzieci. Ewakuacja już się zakończyła. Nikomu nic się nie stało. Czworo turystów na ziemię sprowadzono przy użyciu drabin, które posiadamy. Mają one wysokość 10 metrów. Pozostałych, z wysokości powyżej 10 metrów, podjęli goprowcy za pomocą technik linowych" - zrelacjonował Pokrzywa.

Zakończona została ewakuacja turystów z krzesełek kolei linowej przy skoczni narciarskiej w Wiśle Malince - poinformował rzecznik cieszyńskich strażaków mł. bryg. Michał Pokrzywa. Kolejka uległa awarii w sobotę ok. godz. 13.00. Na jej trasie znajdowało się 10 osób.

W akcji uczestniczyło sześć zastępów strażackich, goprowcy i policja.

Wyciąg linowy z dwuosobowymi krzesełkami przy skoczni powstał, gdy była ona przebudowywana - w latach 2004-08. Wjechać nim można pod wieżę obiektu, która jest nie tylko obiektem sportowym, ale też atrakcją turystyczną. 

"Żadna z ewakuowanych osób nie wymagała pomocy medycznej. Wszyscy o własnych siłach, bezpiecznie udali się na dolną staję kolei krzesełkowej" - przekazano.

autor: Marek Szafrański

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%