Z okazji jubileuszu 135-lecia działalności, Teatr Polski zaprasza na dzień otwarty pod hasłem „Poznaj Teatr Ludzi”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 15 listopada, w godzinach 14:00–17:00 w siedzibie Teatru Polskiego.
Otwarte spotkanie pozwoli publiczności zajrzeć za kulisy teatru, poznać zespół tworzący codzienną działalność instytucji oraz wziąć udział w interaktywnym programie obejmującym prezentacje, warsztaty i spotkania z pracownikami technicznymi, aktorami i charakteryzatorkami.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 wystąpieniem Michała Justyckiego „Prawdy i mity o kulturze Głuchych” – przygotowanym w Polskim Języku Migowym z tłumaczeniem fonicznym dla osób słyszących. Wystąpienie przybliży uczestnikom kulturę Głuchych oraz rolę tej społeczności w życiu teatralnym.
Dalsza część programu obejmuje spotkania warsztatowe z aktorami, rozmowy z charakteryzatorkami oraz prezentacje pracy zespołów technicznych – montażystów dekoracji i oświetleniowców. Dla odwiedzających przewidziano również możliwość przymierzenia teatralnych kostiumów i peruk oraz poznania zakulisowych ciekawostek z życia sceny.
– Teatr to nie tylko scena i aktorzy, ale także dziesiątki osób pracujących każdego dnia, by każde przedstawienie mogło się odbyć. Chcemy, by nasi widzowie poznali tych ludzi i ich codzienną pracę – podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Harmonogram spotkań na dużej scenie:
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Petycja mieszkańców w sprawie ulicy 1 Maja
Pierwsze spotkanie w sprawie remontu ulicy 1 Maja odbyło się ponad rok temu,widocznie ruch BB powstał po tym spotkaniu skoro nie mają odpowiednich informacji🙄
Magda
06:29, 2026-02-14
Petycja mieszkańców w sprawie ulicy 1 Maja
Pani Aurora Mazur to chyba próbuje zdobyć popularność na "plecach" innych - przyklejając się do zaangażowania innych osób. O tej Pani nikt z mieszkańców nie słyszał . O Ankiecie też nie...
Bielszczanka
18:47, 2026-02-12
Petycja mieszkańców w sprawie ulicy 1 Maja
Oczywiście ,że mieszkańcy powinni mieć prawo do wypowiedzenia się w tej sprawie.ktos kto w planie kolejne ograniczenia chociażby ilości miejsc parkingowych powinien publicznie zapytać mieszkańców miasta i won z ratusza
Lukaszbb
18:20, 2026-02-12
Petycja mieszkańców w sprawie ulicy 1 Maja
Mieszkam na1 maja nikt się że mną nie kontaktował a co to za ruch doBBre miasto? te nie słyszałam a uczestniczyłam we wszystkich konsultacjach z moeszkancami
Ana
14:08, 2026-02-12